NBA: Sjajna timska pobeda Hjustona

Hjuston Roketsi su sjajno otvorili seriju protiv Dalas Mevriksa pobedom rezultatom 118:108.

Dalas je u odbrani stavio fokus na Džejmsa Hardena i uspeli su da umanje njegov šuterski učinak. Međutim Harden je podelio 11 asistencija i iznudio čak 17 slobodnih bacanja i tako ipak predvodio Roketse do pobede. Defanzivni fokus na njemu otvorio je mnogo prostora za saigrače i tako je još šest igrača Hjustona meč zavrišilo sa dvocifrenim košgeterskim učinkom. Posebno se istakao Kori Bruer koji je postigao tri trojke u tri minuta poslednje četvrtine i isekao dobru igru Dalasa u tom periodu.

Harden je meč završio sa 24 poena i 11 asistencija. Terens Džouns je dodao 19 poena uz 9 skokova i 6 asistencija a dobar je bio i Hauard sa 11 poena 5 skokova i 5 blokada. Dirk Novicki je bio najefikasniji kod gostiju sa 24 poena a pratili su ga Elis sa 16 i Rondo sa 15 poena.

Kratku analizu ove serije možete pročitati ovde.