Nakon viteške borbe i mnogo preokreta, Redjo Emilija odnosi pobedu

U drugom kolu italijanskog “Palakanestra” sastali su se Redjo Emilija i Dinamo Sasari. “PalaBigi” je večeras bila ispunjena do poslednjeg mesta, a navijači su ispred sebe imali pravu košarkašku predstavu. Pobeda je pripala domaćinu nakon velike borbe 86:80(13:16, 17:26, 29:15, 25:23). Titulu igrača utakmice odneo je sjajni Pietro Aradori sa 15 poena, 3 skoka i 2 asistencije.

Gosti su sjajno startovali ovaj meč, a Duško Savanović je počeo na poziciji centra i dopunjavao se sa Lidekom. Ovakav neobičan potez trenera Paskinija se isplatio i poveli su sa 12:5. Medjutim, Meneti je znao kako da odgovori, i preko Nidama i italijanskog reprezentativca Aradorija vratio se Redjo u ovaj susret, da bi minut kasnije Ahile Polonara doneo domaćinu prvu prednost, a Meneti je zatražio tajm aut. Prvu četvrtinu dobija ekipa Sasarija 13:16.
Prvo je sa linije za slobodna bacanja Rok Stipčević uvećao prednost gostiju da bi nakon izgubljene lopte, Darijus Džonson-Odom atraktivno zakucao i time naterao Menetija da preseče ovaj nalet tajm autom. Maksimalno su domaći koristili snagu Save Lešića na obe strane terena i tako prišli na “minus četiri” negde na polovini drugog kvartala. Medjutim, veoma brzo su košarkaši Sasarija počeli da kažnjavaju greške domaćih i za tren došli do plus deset. Uspeli su da dobiju ovu četvrtinu bez previše problema i otišli smo na veliki odmor sa rezultatom 30:42.

Treću deonicu je obeležila fenomenalna partija domaćih košarkaša. Sigurno ih je Masimiliano Meneti dobro “izribao” u svlačionici i napredak je bio vidljiv. Na krilima američkih pojačanja uspeli su da vrate neizvesnost u ovaj susret. PalaBigi je prosto eksplodirao u mini seriji od poena koju je “režirao” Derek Nidam krajem ovog dela susreta, a Pietro Aradori je nakon dužeg vremena doveo Redjo Emiliju u vodjstvo, 57:55. Olaseni je odgovorio svojim poenima, da bi Polonara na asistenciju de Nikolaoa ponovo doneo blagu prednost (59:57) svojoj ekipi pred poslednji desetominutni period.

gazzettadireggio.gelocal.it

Snažno zakucavanje Džoša Kartera nakon bloka koji mu je postavio Olaseni je možda čak i najlepši potez ovog meča, ali je već u sledećem napadu mladi Amedeo DelaVale pogodio trojku preko ruke Džonson-Odoma, a nakon odlične odbrane de Nikolao asistira Savi Lešiću koji pogadja zicer uz faul(nije uspeo da realizuje dodatno bacanje) i ponovo je prednost na strani domaćina, 64:61.Neoprezan faul deNikoloao nad Džonson-Odomom su sudije okarakterisale kao nesportsku grešku i nakon što je Džonson-Odom realizovao svoja bacanja iz dodatnog poseda je Lideka pogodio dvojku. Iz jednog poseda su košarkaši Dinama uspeli da iz minus tri predju u plus jedan. Serija od šest trojki je usledila u narednih sedam napada. Prvu je Djentile pogodio, pa je Lejsi ubacio dvojku, da bi na asistenciju Nidama Sava Lešić pogodio drugu trojku, treća je bila u režiji Darijus Odom-Džonsona, kao i peta, četvrtu je pogodio Stefano Djentile na asistenciju Save Lešića, a šestu Rok Stipčević na asistenciju Duška Savanovića. Rafalna paljba u ovom delu meča. Rok Stipčević i Duško Savanović prave seriju od 4:0 u poslednjem minutu ovog susreta i donose novu prednost Dinamo Sasariju, 80:78, a trener Redjo Emilije, Masimiliano Moreti je bio primoran da pozove tajm aut. Nakon tajm auta, prvo je Polonara pogodio dvojku, a zatim su odličnom odbranom naterali Džoša Kartera da izgubi loptu. U penal završnici, mirniju glavu su imali domaći igrači, realizovali su slobodna bacanja, a u poslednjem napadu Džejms je ukrao loptu asistirao Djentileu koji stavlja tačku na ovu utakmicu.

lanuovasardegna.gelocal.it

Najefikasniji pojedinac je bio košarkaš poražene ekipe, Dinamo Sasarija, Darijus Džonson-Odom sa 24 postignuta poena, Duško Savanović je imao 11, dok su sa po 10 poena bili Lideka, Olaseni i Stipčević. U redovima domaćih, Pietro Aradori je imao 15, Nidam 13, DelaVale 12, Polonara takodje 12, Džejms 11, a Djentile 10 poena. Sve u svemu, sasvim zaslužena pobeda Redjo Emilije 86:80, nakon ogromne borbe i igre nerava.