Nakon revolveraškog obračuna, Slovenija na korak od istorije

U revolveraškom obračunu gde se pobednik rešavao u poslednjoj minuti, Slovenija se bolje snašla i precizno ispalila poslednji metak.

U startu su obe ekipe stavile do znanja svima da će ovo biti utakmica na veliki broj poseda, a prvu veliku seriju od 13:0 je napravila Slovenija i tako došla do prednosti 30:15. Letonija nije ni pomišljala da se preda, njihov lider Kristaps Porzingis je počeo da pogađa svoje šuteve u napadu, odbrana je dosta očvrsnula, a krajem prvog poluvremena su precizni bili Davis Bertans, Janis Tima i Janis Blums za preokret Letonaca i vođstvo od 55:51 nakon dve četvrtine.

Izabranici Igora Kokoškova su mnogo bolje počeli treću četvrtinu i sa novom serijom, ovaj put od 11:0 stekli novu zavidnu prednost koju nisu ispustili do kraja utakmice. Letonci su zaostajali 13 poena na početku poslednje deonice posle trojke Entonija Rendolfa, ali ni to nije bio znak za belu zastavu. Odgovornost su preuzeli Davis Bertans i Porzingis, a zvezda Njujork Niksa je nakon trojke dve minute pre kraja dovela svoj tim na minimalan zaostatak(93:92). Edo Murić je zatim pogodio dva slobodna bacanja, a Davis Bertans promašio zakucavanje na drugoj strani. Usledili su poeni Dragića za 97:92 i tačku na i, s obzirom da povratka za Letonce nakon toga nije bilo.

Slovenija – Letonija 103:97 (34:23, 17:32, 25:11, 27:31)

Slovenija: Rendolf 16, Rebec 0, Dragić 26, Nikolić 0, Prepelič 17, Murić 4, Blažić 1, Vidmar 9, Zagorac 0, Dimec 0, Čančar 3, Dončić 27

Letonija: Porzingis 34, Blums 3, Dav. Bertans 23, Dai. Bertans 12, Tima 9, Šmits 10, Janičenoks 0, Strelnieks 4, Škele 0, Grazulis 0, Peiners 2, Meiers