Nakon Francuske, Australijanci šokirali i Srbiju

Drugi meč za reprezentaciju Australije na Olimpijskim Igrama i druga pobeda. Večeras su bili bolji od Srbije, rezultatom 95-80. Iako razlika možda i nije realna, pogotovo jer su “Orlovi” na poluvremenu vodili sa 43-37, “Kenguri” su u odličnom partijom u drugom poluvremenu prelomili utakmicu u svoju korist. Sudijskoj trojci itekako ima šta da se zameri, ali daleko od toga da su oni bili glavni uzrok ovog poraza.Prva četvrtina je završena trojkaškim obračunom, prvo je pogodio Nedović, pa je vratio Anderson, pa na samom kraju Teodosić. Nakon prve deonice, “zeleni” su imali prednost od tri poena(26-23). Miroslav Raduljica je svojim poenima otvorio drugu četvrtinu. Videli smo pravu simultanku od njega i prvo poluvreme je završio sa maestralnih 19 poena. Teodosić ga je pratio sa 11 poena, a Nedović je imao pet. Najefikasniji “Kengur” nakon prvih 20 minuta je bio košarkaš San Antonio Sparsa, Peti Mils, koji je ubacio 13 poena, a ne baš popularni Metju Delavedova je zabeležio 10 poena. Bogut je imao samo pet poena uz tri faula. Iako smo ofanzivno dosta dobro počeli, treću četvrtinu je obeležila jako loša odbrana naše reprezentacije. Do kraja trećih deset minuta smo držali prednost, ali je bilo jasno da će “Orlovi” morati “muški” da zapnu ne bi li došli do novog trijumfa. Na startu poslednjeg perioda, videli smo pravu rezultatsku klackalicu. Ubrzo je usledila serija Australije od 6-0 i tu se već nazirao poraz. Samo dva minuta pre kraja meča, Srbija je zaostajala 4 poena za Australijom(84-80), ali su u ta poslednja dva minuta naši odigrali bez postignutog koša, a Australijanci napravili seriju od 11 poena i time zabeležili drugi trijumf na ovom šampionatu.
Srbija u trećem kolu igra protiv reprezentacije Francuske, a Australija ide na Ameriku. Biće ovo interesantan duel, znajući da će se Srbija i Francuska boriti za poziciju broj tri u grupi A.