Na korak od superfinala

Klivlend je slavio sa  112:99 protiv Bostona u četvrtoj utakmici finalne serije Istočne konferencije NBA  Lige i podigao prednost 3:1.

Boston je prvu četvrtinu završio sa prednošću od 29:19 i uspeo da je održi do kraja poluvremena. Klivlend je napravio veliki preokret u trećoj četvrtini i uspeo da sačuva prednost do kraja. Konačan udarac Bostonu zadao je Džejms na 3 minuta pre kraja. Najbolji igrač Klivlenda je pogodio trojku, pa u narednom napadu uspešno realizovao prodor i odveo Kavalirse na sigurnu razliku.

Pobednički tim su predvodili sjajni Irving sa 42 i Džejms sa 34 poena i 6 asistencija , dok ih je Lav pratio sa dabl-dabl učinkom od 17 poena i 17 skokova. U Bostonu su se istakli Bredli sa 19 poena i 5 skokova, Krauder sa 18 poena i 8 skokova, Horford sa 16 poena i 7 asistencija i Olinik sa 15 poena i 5 skokova.