Monako pobedio MHP Rajzen Ludvigzburg

Fenomenalnom poslednjom četvrtinom Monako rešio pitanje pobednika i prošao u finale. Slavili su rezultatom 87-65.

Početak meča bio je pun grešaka. Timovi su imali nekoliko nesmotreno izgubljenih lopti, dosta nerezonskih šuteva i teških promašaja. U tom haosu bolje se snašao MHP Rajzen Ludvigzburg koji je dobio prvu četvrtinu 20-11. Prednost bi bila manja da Monako nije promašio neverovatnih 8 slobodnih bacanja.

Ekipa Zvezdana Mitrovića oporavila se u drugoj četvrtini, počela da igra bolju odbranu i u jednom trenutku povela, međutim na pauzu se otišlo pri rezultatu 38-36 u korist nemačke ekipe. Glavni utisak u prvih dvadeset minuta bio je očajan šut oba tima. Do poslednja tri minuta prvog poluvremena oba tima su pogodila kombinovano svega tri šuta za tri poena.

Ekipa Monaka odigrala je bolju treću četvrtinu, a predvodio ih je Kristofer Evans sa 10 poena. Sudije su dozvolile dosta kontakta u igri, tim iz Kneževine se bolje adaptirao i dopustio Ludvigzburgu 16, a postigao 25 poena i otišao na finalni odmor sa prednošću od sedam poena.

U poslednjoj deonici Monako je održavao prednost, u jednom trenutku imao i dvocifrenu razliku. Kako se kraj utakmice približavao, igrači MHP Rajzen Ludvigzburga počeli su da gube konce. Nekoliko izgubljenih lopti, faulova u napadu i pomašenih lakih šuteva dodatno je otežalo već nepovoljan položaj nemačke ekipe. Sa druge strane Monako je kaznio svaku grešku i na kraju pobedio ubedljivo rezultatom 87-65.

Kod pobednika najviše su se istakli Elmedin Kikanović sa 19 poena i 7 skokova, Kristofer Evans je dodao 17, a Džerald Robinson 16 poena.

Za nemački tim najefikasniji su bili Keron Džonson sa 12, Adika Piter-Mekneli sa 11 i Eldžin Kuk sa 10 poena.

Ekipa Monaka u finalu očekuje pobednika duela AEK-Mursija.