Minimalna pobeda Crvene Zvezde nad FMP-om

U izuzetno i neočekivano uzbudljivoj završnici izabranici Milenka Topića izborili su pobedu u prvoj utakmici finala KLS rezultatom 84-83.

Utakmica je od samoga starta bila neizvesna. Koliko je prvo poluvreme ujednačeno dovoljno govori činjenica da nijedan tim nije uspevao da dođe do veće prednosti od pet poena. Na velikom odmoru u prednosti su bili igrači Crvene Zvezde pošto je rezultat bio 38-36 u njihovu korist.

Treću četvrtinu je mnogo bolje odigrao FMP koji je dobio taj period sa 26-18, pa su izabranici Vladimira Jovanovića bili veoma zadovoljni svojom pozicijom. U poslednjoj deonici su se igrači Zvezde konsolidovali i uveli utakmicu u neizvesnu završnicu. Igra je često bila prekidana, dosta izvedenih slobodnih bacanja, takođe i poražavajuće velik broj promašenih, čak dvadeset i četiri, ali je košem Feldina na 12 sekundi pre kraja utakmica Zvezda stigla do minimalnog vodstva. Pot je u poslednjem napadu probio pored Jankovića, ali nije uspeo da položi loptu u koš te je Crvena Zvezda slavila sa 84-83.

Alen Omić je bio odličan sa 22 poena, a još impresivniji u redovima Zvezde bio je Ročesti sa dabl dabl učinkom, 21 poen i 12 asistencija, dok je Džejms Feldin dodao 12 poena.

Na drugoj strani najbolji poenteri bili su Nemanja Nenadić sa 19, Marko Jeremić sa 18 i Stefan Pot sa 12 poena koji je zamalo zabeležio i tripl dabl sa još 8 skokova i 10 asistencija.