Metalac srušio FMP

U sedmom kolu Superlige Srbije, Metalac je rutinski na svom terenu savladao ekipu FMP rezultatom  88:73 (28:18, 27:18, 22:18, 11:19).

Metalac je odlično otvorio utakmicu. Raspucani domaćini predvođeni Majstorovićem i Ljubičićem već u trećem minutu dolaze do dvocifrene prednosti 16:6. Gosti iz Železnika ne uspevaju da pronađu svoju igru, što izabranici Vladimira Đokića koriste i odlaze na +14. Seriju Metalca prekidaju Dobrić i Gudurić, smanjuju na -6, ali ni to nije bilo dovoljno protiv Valjevaca koji prvih 10 minuta igre zatvaraju rezultatom 28:18.

Početkom druge deonice, Metalac prethodno stečenu prednost povećava serijom 5:0. Sa druge strane, ekipa u kojoj su raspoloženi samo Gudurić i Šturanović i dalje nema rešenje i dopuštaju svom protivniku da se odlepi na +17, koju do kraja povećava, i prvo poluvreme završava rezultatom 55:36.

Na početku treće četvrtine, usledio je period kada su domaći igrači bili bez poena gotovo 3 minuta, a FMP uspeva da napravi seriju i smanji na -13. Metalac, međutim, nije dozvolio protivniku da se još više približi i nakon ovog perioda rezultat je 77:54.

U poslednjoj četvrtini, gosti su ponovo smanjili veliku prednost Metalca na -10, ali su se kasno probulili, tako da su Valjevci rutinski zatvorili ovu utakmicu rezultatom 88:73.

Nakorisniji u pobedničkom timu bili su Protić sa 16 poena, pratio ga je Jeremić sa 15. Dobri su bili Ljubičić sa 12 poena i 5 asistencija, a isti broj poena ubacili su Jevtović i Janković, dok je Kutlešić ubacio 11.

U timu FMP najkorisniji su bili Apić sa 16, odnosno Gudurić sa 15 poena. Pratili su ih Dobrić  sa 13 i Šturanović sa 10 poena.