Metalac treći, Jokić indeks 52!

U 13. kolu Superlige Metalac je pred svojim navijačima savladao ekipu Konstantina rezultatom 80:68.

Nišlije nisu dozvolile Metalcu da tako lako opravda uloga favorita. Znatno bolje su otvorili prvu četvrtinu, u kojoj su sve vreme vodili. Pred kraj deonice imali su +9, ali je nakon asistencije Majstorovića Kutlešić bio precizan za dva poena i smanjuje na 11:18. Sa druge strane, nije ušla trojka Stojačića, a onda su napravili dva faula i tako dozvolili Metalcu da sa linije slobodnih bacanja dođe do 14:18.

Na početku druge četvrtine Ljubičić je bio precizan van linije 6.75, a onda je usledio period bez poena koji prekida Stojačić. Igra se poen za poen, a Jevtović u 13. minutu pogađa za prvo vođstvo Metalca 21:20. Do kraja poluvremena se igra ujednačeno, a izabranici Vladimira Đokića  napuštaju parket sa minimalnom prednošću 33:32.

srbijadanas.com

srbijadanas.com: Dušan Kutlešić

Početak drugog poluvremena ponovo je doneo ujednačenu borbu, a Metalac je 3 minuta pred kraj došao do osetnije prednosti +7. Usledila je serija promašaja Konstantina, a nakon toga je došlo i do tuče, posle koje je Metalac pobegao na dvocifrenu prednost i prelomio meč.

U odlučujućih 10 minuta, domaći igrači su bez problema održavali  prednost stečenu  u prethodnom periodu i mirno priveo meč kraju.

U ekipi Metalca najefikasniji su bili Kutlešić sa 18 poena. Pratio ga je Jevtović sa 15, a dvocifreni su bili Malešević, Ljubičić i Jeremić.

U Konstantinu najkorisniji su bili Tasić sa 16 poena, 11 poena je dodao Stojačić, a Barać je bio dobar sa 10.

Mega Leks- FMP- 96-82

Na svom parketu bila je uspešna i ekipa Mega Leksa, koja je pobedila FMP rezultatom 96:82.

U ekipi Dejana Milojevića najkorisniji je bio sjajni Nikola Jokić koji je zabeležio 34 poena uz 12 skokova. Kešelj je bio dobar sa 16, a pratili su ga Vebster sa 14, odnosno Šulović sa 10 poena.

FMP su predvodili Dobrić i Đoković sa po 13 poena, dok je Gudurić dodao 11.

Mega nije imala težak zadatak, s obzirom na to da je tim Milana Gurovića prikazao ujednačenu borbu samo u uvodnim minutima meča, nakon čega su se domaći igrači odlepili a u poslednjem minutu deonice došli do dvocifrene prednosti.

U nastavku, Mega je angažovanom igrom došla do +16, a FMP nije pronalazio odgovore i nakon prvog poluvremena, rezultat je 54:41.

U drugom poluvremenu, Mega i dalje kontroliše meč i odlazi na maksimalnih +22. Gosti su poslednu deonicu dobili rezultatom 15:23, ali ih ni to nije spasilo poraza.