Metalac lako protiv Tamiša

U okviru 5. kola Superlige Srbije, ekipa Metalca iz Valjeva upisala je još jednu pobedu. Oni su na svom parketu rutinski savladali Tamiš rezultatom  80:68 ( 18:14, 26:11, 17:21, 19:22).

Utakmicu za Metalac počeli su Ljubičić, Jeremić, Malešević, Majstorović i Todorović, a startnu petorku gostiju činili su Kruščić, Kesar, Vujović , Đorđević i Isailović.

Valjevci su imali lak zadatak, imajući u vidu da je ujednačena igra viđena jedino u prvih 10 minuta igre.

Gosti su na početku susreta poveli 3:0 i ispostaviće se da je ovo jedina prednost koju su imali. Metalac brzo preuzima vođstvo, igra se poen za poen, ipak, domaći igrači bez većih problema održavaju prednost i ovaj period igre završavaju rezultatom 18:14.

Drugu četvrtinu izabranici Vladimira Đokića počinju u jačem ritmu. Raspucani domaćini prave seriju 9-0, koju u 12. minutu  prekida Kruščić sa linije slobodnih bacanja. Tamiš zatim pravi mini seriju, ponovo dolaze do jednocifrene razlike, ali tada Metalac ponovo dodaje gas i dolazi do velike prednosti, i prvo poluvreme zatvaraju reultatom 44:25.

Početak drugog poluvremena donosi identičnu sliku. Metalac svoju prethodno stečenu prednost povećava serijom 7-0 i dolazi do +26. Igrači Tamiša su uspeli da uzvrate seriju, ali je to bilo nedovoljno da se približe znatno jačem protivniku, koji je kraj susreta dočekao mirno i na kraju zasluženo dolazi do svoje treće pobede- 80:68.

Metalac je do trijumfa vodio Protić sa 13 poena i 5 asistencija. Isto toliko ubacio je Janković, a dvocifren učinak imali su Ljubičić i Malešević sa 11, odnosno Majstorović sa 10 poena.

U ekipi Tamiša najkorisniji je bio Milošević sa 17 poena i 5 asistencija, a Kruščić i Kesar su ga pratili sa 16, odnosno 11 poena.

Sledeći meč Metalac igra u Nišu protiv Konstantina, dok će Tamiš odmeriti snage sa beogradskim Partizanom.