Metalac lako protiv Mege

U 10. kolu Superlige, Metalac je upisao šestu pobedu, tako što je  na svom terenu savladao ekipu Mega Leksa rezutatom 89 :70  ( 23:23, 22:16, 19:14, 25:17 ).

Metalac je do pobede vodio Kutlešić sa 15 poena, pratio ga je Jevtović sa 14, a po 13 poena dodali su Jeremić i Majstorović.

U ekipi Dejana Milojevića najefikasniji su bili Vebster sa 16 poena, a Jokić mu je asistirao sa 14.

KK-Metalac-Valjevo-2-620x350

Iako je Metalac bolje otvorio utakmicu i vrlo brzo stekao veliku prednost, Mega Leks se, predvođena Vebsterom vraća u meč i prvih 10 minuta završeni su rezultatom 23:23. Početkom druge četvrtine Valjevci ponovo dolaze do osetnije prednosti, ali Mega je pronalazila rešenja i 3 minuta pred kraj preuzela vođstvo. Tada Kutlešić i Jevtović uzimaju stvar u svoje ruke i zatvaraju prvo poluvreme rezultatom 45:39.

Nakon velikog odmora, Metalac i dalje diktira tempo i više svom protivniku ne dozvoljava  da preokrene rezultat u svoju korist. Posle treće deonice rezultat je 64:53. Do kraja meča, Mega kao da nije postojla na terenu, a domaći igrači nemilosrdno povećavaju prednost do maksimalnih +19 i sasvim zasluženo dolaze do pobede- 89:70.