Metalac deklasirao Tamiš

Dvanaesto kolo Superlige Srbije zatvorio je Metalac ubedljivom pobedom nad ekipom Tamiša rezultatom 90:51.

Valjevci su upisali sedmu pobedu i tako se vratili na treće mesto na tabeli.

KK-Metalac-Valjevo-2-620x350

Metalac je diktirao tempo od prvog do poslednjeg minuta susreta. Bolje su otvorili utakmicu i došli do prednosti 10:2, ali su tada domaći igrači uspeli da uzvrate, približili se na -4 i prva deonica završena je rezultatom 19:15 u korist gostiju.

U nastavku, izabranici Vladimira Đokića dolaze do dvocifrene prednosti, međutim borbeni igrači Tamiša se ponovo približavaju, ali nisu uspeli da vrate meč u egal. Metalac sa linije slobodnih bacanja ponovo dolazi do osetne prednosti i na predah odlaze sa +11.

Nakon pauze usledila je totalna dominacija Metalca i dekocentrisanim igračima Tamiša dozvoljavaju da ubace samo 8 poena. U poslednju četvrtinu ulaze sa 30 poena prednosti, tako da je do kraja meča usledilo puko odrađivanje posla.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Malešević sa 20 poena. Asistirao mu je Kutlešić sa 17, a 10 poena dodao je Todorović.

U ekipi Tamiša dvocifreni su bili samo Simić i Ivanović koji su zabeležili po 12 poena.