Metalac bolji od Mege

U 3. kolu Superlige Srbije, Mega Leks doživela je novi poraz. Na svom parketu izgubili su protiv Metalca koji je pobedio rezultatom 78:69 (24:21; 15:23; 19:22; 11:12)

Izabranici Dejana Milojevića otvaraju susret serijom 5:0, međutim  Metalac zahvaljujući Ljubičiću i Maleševiću dolazi do svojih prvih poena i rezultat je 5:5. Mega ponovo pravi seriju 4:0, ali ne uspeva da održi prednost. Igra se poen za poen i rezultat nakon prve četvrtine je 24:21.

Drugu deonicu poenima otvaraju Vraneš i Protić, sa druge strane trojku pogađa Vebster i Mega ponovo preuzima vođstvo. Do kraja poluvremena bilo je puno preokreta, ipak Metalac posle prvih 20 minuta ima +5 i rezultat je 44:39.

U drugom poluvremenu domaći igrači uspevaju da se približe, ali ne i da preokrenu rezultat. Metalac sigurnom igrom održava svoju prednost i obezbeđuje sebi drugu pobedu u Superligi.

Najkorisniji u timu Dejana Milojevića bili su Vebster sa 16, odnosno Musli sa 14 poena, dok su u ekipi Metalca najefikasniji bili Ljubičić sa 17 i Malešević sa 14 poena.