Mega upisala prvu pobedu

U četvrtom kolu Superlige, ekipa Mega Leksa impresivnom partijom upisala je prvu pobedu. Oni su u Pančevu savladali Tamiš rezultatom 102:61 (22:18, 26:11, 33:23, 21:9)

Startnu petorku Tamiša činili su Kruščić, Ilić, Hukić, Vujović i Đorđević, sa druge strane Šulović, Kešelj, Miljenović, Jokić, Zagorac.

Početak utakmice nije doneo veliko uzbuđenje, obzirom da se igralo poen za poen. Jedinu veću prednost Mega je stekla pred sam kraj deonice kada je imala +6, ali je Kruščić pogotkom za dva poena smanjio, tako da je prva četvrtina završena rezultatom 22:18.

Drugu deonicu trojkom otvara Igor Kesar, ali Mega ubrzo pravi seriju i rezultat u 14. minutu je 28:21. Do kraja druge četvrtine, igrači Tamiša igraju dekocentrisano, što su izabranici Dejana Milojevića iskoristili da se rezultatski potpuno odlepe i na odmor odu sa sigurnih +19 i rezultat je 48:29.

Drugo poluvreme počinje u istom ritmu. Mega igra sve bolje, a domaći igrači nemaju recept za sjajno raspoložene goste. Do kraja utakmice njihova prednost nemilosrdno raste i Mega Leks potpuno zasluženo slavi rezultatom 102:61.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Jokić sa 18 poena, Nikolić 14, Kešelj 13, dok su po 12 poena ubacili Krstić, VebsterZagorac.

U ekipi Tamiša istakli su se Kesar sa 18 , Milošević sa 13 i Kruščić sa 12 poena.