Mega teško savladala Vošu

U vrlo neizvesnoj utakmici u okviru 7. kola Superlige, Mega Leks je nakon produžetka savladala Vojvodinu rezultatom 88:87.

Prvi period igre bolje su otvorili gosti, koji su bili dobro šuterski raspoloženi i odmah ušli u seriju. Momci Dejana Milojevića kao da nisu postojali na terenu i svoje jedine poene postižu sa linije slobodnih bacanja. Novosađani i dalje drže svoj ritam, ubrzo dolaze do dvocifrene prednosti 16:6, dok Mega i dalje ne pronalazi svoju igru. Tek pred sam kraj prve deonice Krstić trojkom upisuje prve poene iz igre. Nakon prvih deset minuta, Vojvodina vodi 21:13.

U drugoj četvrtini se menjaju uloge, domaći igrači se bude i uzvraćaju seriju. Do 15. minuta Vojvodina postiže samo četiri poena, a Mijenović svoj tim dovodi do prvog vođstva 28:25. Seriju Mega Leksa prekida Jeremić, koji je precizan van linije 6.75. Do kraja poluvremena se igra poen za poen, i prva četvrtina se zavšava rezultatom 37:35 u korist domaćih igrača.

Drugo poluvreme se nastavlja u istom ritmu, bilo je dosta preokreta, ali je Vojvodina predvođena Novakom uspela da se na kraju četvrtine odlepi i zatvori ovaj period igre sa 8 poena prednosti, tačnije 58:50.

U četvrtoj deonici izabranici Dušana Alimpijevića i dalje diktiraju tempo i bez većih problema održavaju prednost. Taman kada se mislilo da Mega nema odgovor, Mijenović pogađa trojku, na koju se nadovezuju Jokić i Kešelj i dolaze do novog izjednačenja 65:65. Nakon toga, Mega je u rukama imala +4, ali Webster onda dva puta faulira Novaka, koji je pogocima sa linije slobodnih bacanja obezbedio produžetak.

U produžetku je Mega bia koncentrisanija i pravi seriju 7:0, ali su Grubor i Jeremić doneli  novo izjednačenje. Nakon faula Jovišića, Jokić pogađa  jedno slobodno bacanje i svom timu donosi novu pobedu- 88:87.

Najbolji u timu Mega Leksa bili su Jokić sa 28 poena i Miljenović sa 22. Pratili su ih Vebster sa 12 peona, odnosno Zagorac sa 10.

U Vojvodini su najefikasniji bili Novak sa 22 poena,  Bursać 17, a dvocifreni su bili Jeremić sa 15 i Grubor sa 12 poena.