Mega srušila Tamiš

U okviru 11. kola Superlige Srbije, Mega Leks je na svom parketu savladala pančevački Tamiš rezultatom 90:68.

Tim Dejana Milojevića je lako upisao svoju petu pobedu predvođen sjajnim Jokićem koji je zabeležio 18 poena i 16 skokova. Kešelj i Vebster su brojali do 13, a 11 poena dodao je Krstić. U ekipi Tamiša najkorisniji su bili Ivanović sa 18 poena i 11 skokova, a dobri su bili Kruščić i Hukić sa po 13 poena.

b92.net

b92.net

Gosti su jedino vođstvo imali na početku susreta (7-4), i tada igrači Mege preuzimaju kontrolu i prvu deonicu zatvaraju rezultatom 21:16. U drugoj četvrtini Kori Vebster donosi svom timu prvu dvocifrenu prednost 26-16, koju bez muke održava do kraja poluvremena koje se završava rezultatom 49:34. Drugo poluvreme se nastavlja u istom ritmu, igrači Tamiša su nemoćni da pruže otpor jačem protivniku, koji utakmicu rutinski završava rezultatom 90:68.

VOJVODINA-FMP 85-81

Pored Mega Leksa i Vojvodina je zabeležila pobedu na svom terenu, tako što je savladala FMP rezultatom 85:81.

U pobedničkom timu najbolji je bio Jeremić sa 19 poena, dvocifreni su bili Šešlija sa 13 i Novak sa 10 poena. U ekipi FMP, najbolji su bii Davidovac sa 19 poena, a pratili su ga Čović sa 13, odnosno Apić sa 12 poena.

FMP je bolje otvorio meč, došli su brzo do velike prednosti i prvu četvrtinu završili sa dvocifrenom prednošću 31:20. U drugoj deonici, Voša je imala spreman odgovor . Ubrzo smanjuju prednost a 3 minuta pred kraj trojkom Jeremića preuzimaju vođstvo- 36:35.Do kraja poluvremena se igra poen za poen, i posle prvih 20 minuta rezutat je 41:39 u korist domaćih igrača. U nastavku se igra tvrdo, jedni drugima preuzimaju vođstvo, a Vojvodina je pred sam kraj susreta došla do sigurnije prednosti +6. U poslednjem minutu, FMP je uspeo da zapreti, ali je ipak Jovišić bio siguran sa linije slobodnih bacanja i doneo svom timu petu pobedu.