Mega srušila Konstantin

Košarkaši Mega Leksa ostvarili su još jednu pobedu u Superligi.  U  5. kolu na domaćem terenu ubedljivo su savladali niški Konstantin rezultatom 100 : 69  (37:11, 16:26, 21:13, 26:19)

Ekipu Dejana Milojevića do pobede je vodio Kori Vebster sa 21 poenom. Asistirao mu je Kešelj sa 18 poena, Zagorac sa 16, a dvocifren učinak imali su Jokić – 14 i Jaramaz 13 poena.

U gostujućem timu  21 poen zabeležio je Despotović, pratili su ga Tasić sa 15 poena, Veličković 13 i Barać 11.

Igrači Konstantina su u uvodnim trenucima meča imali 5:0, ali na odgovor Mege nisu dugo čekali.  Prvo se upisao Miljenović sa 4 poena, a zatim i Kešelj sa dve vezane trojke, kojima  domaćini prelaze u vođstvo- 10:5. Seriju Mege prekida Tasić, ali Kešelj je ponovo bio precizan van linije 6.75.  Prednost  Mega Leksa i dalje raste, a u 7. minutu  Vebster dovodi svoj tim do prve dvocifrene razlike 21:11. Raspoloženi Novozelanđanin vezuje još 8 poena na koje se nadovezuje Zagorac, i nakon prve četvrtine rezultat je 37:11.

Na početku druge deonice, igrači sa obe strane bili su precizni za tri poena, ali onda je usledila serija Konstantina, koji veliku prednost od 26 poena razlike uspeva da smanji na 13.  Rezultat u 16. minutu je 41:28, ali gosti nemaju snage da sustignu  protivnika i nakon prvih 20 minuta rezultat je 53:37 u korist domaćina.

Ni početak drugog  poluvremena nije igračima Konstantina doneo nadu u preokret. Mega i dalje nastavlja sa tvrdom igrom, a protivnik je nemoćan da pruži otpor. U nastavku susreta domaćini rutinski odrađuju posao i dolaze do zasluženog rezultata 100:69.

Sledeći meč Mega Leks igra u Železniku protiv FMP, dok će Konstantin ugostiti Metalac iz Valjeva.