Mega Leks deklasirao Konstantin

Košarkaši Mega Leksa su na domaćem parketu deklasirali niški Konstantin rezultatom 93:63 (29:15, 21:17, 24:10, 19:21) u prvom kolu KLS.

Izabranici Dejana Milojevića su od prve minute igrali jako, kako u odbrani, tako i u napadu i pitanje pobjednika ni u jednom momentu nije bilo upitno. Utakmica je faktički rješena već nakon deset minuta igre kada je Mega imala prednost od 14 poena (29:15). Prednost Mege rasla je iz minuta u minut. Konstantin nije mogao da se suprotstavi danas veoma raspoloženoj Megi. Imala je Mega tokom posljednje četvrtine i 38 poena prednosti, ali je Konstantin uspio da malo ublaži poraz (93:63).

Rade Zagorac je odigrao odličnu utakmicu postigavši 20 poena, dodavši i sedam asistencija, pet skokova, te tri ukradene lopte, za ukupni indeks korisnosti 36.

Ivica Zubac, Aleksandar Rašić i Petar Popović su danas odigrali prve zvanične utakmice u dresu Mega Leksa. Zubac  je za 25 minuta u igri postigao 16 poena, uz odličan šut za dva poena (8 od 11). Upisao je i po pet skokova i blokada i po jednu asistenciju i ukradenu loptu. Rašić je za 22 minuta na terenu postigao pet poena, te dodao tri osvojene lopte i dvije asistencije. Popović je za manje od 22 minute postigao 18 poena (šut za tri 3 od 3), te upisao četiri asistencije i jednu asistenciju.

U sastavu Mega Leksa dvocifren je bio i tek oporavljeni Timothe Luwawu sa 12 postignutih poena.

U gostujućem sastavu jedini dvocifreni  igrač bio je Nemanja Gudžić sa 11 postignutih poena.

Danilo Tasić, prvi centar ekipe iz Niša odigrao je lošu utakmicu, šutiravši iz igre 3 od 12 (1 od 8 za 2, 2 od 4 za tri) za ukupno osam postignutih poena, upisao je i devet skokova. Vladimir Đorđević, koji je pauzu u prvenstvu iskoristio tako što je otišao na pozajmicu u Bosnu-Royal iz Sarajeva, također je odigrao loše šutiravši iz igre 2 od 8 (pet poena).

Mega u drugom kolu dočekuje Partizan, utakmica je na rasporedu u srijedu sa početkom u 21.00 časova. Konstantin će isti dan (20 časova) na domaćem parketu dočekati čačanski Borac.