Mark Gasol poništio “Hall of Fame” partiju Kavai Lenarda(VIDEO)

Španski gorostas u dresu Memfis Grizlija je pogodio šut u poslednjoj sekundi produžetka za poravnanje na 2:2 u seriji protiv Sparsa.

Prvo poluvreme su obeležile dve različite četvrtine. San Antonio je bio bolji rival u prvoj deonici(23:26), ali u drugih 12 minuta gosti su totalno zakazali. U igri ih je držao Toni Parker koji je jedini poentirao za svoju ekipu u prvoj polovici druge četvrtine. Na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 55:51. Kada je Majk Konli pogodio trojku za 88:80, na nešto manje od pet minuta do kraja susreta, činilo se da je pitanje pobednika rešeno, ali Kavai Lenard je imao druge planove.

Kandidat za MVP nagradu je sam napravio seriju 11:0 Sparsa, a na 40 sekundi do kraja četvrte četvrtine, pogodio je treću trojku u tom razdoblju za 92:94. Mark Gasol je u narednom posedu Memfisa iznudio dva slobodna bacanja, a ruka mu nije zadrhtala. Odgovorio je opet Lenard, svojim šesnaestim uzastopnim poenom za svoju ekipu, ali Majk Konli je takođe bio precizan za dva poena, pa je utakmica otišla u produžetak.

Ključni trenutak na utakmici se desio 1:30 pre kraja produžetka. Pri rezultatu 100:102, Peti Mils nije realizovao kontru za Sparse, a Mark Gasol je na drugoj strani pogodio uz faul. Grizliji su imali +4(106:102) 22 sekunde pre kraja, ali Lenard je i dalje verovao u preokret. Pogodio je trojku za smanjenje na 106:105. Ruki domaćih Endrju Herison je pogodio oba bacanja u narednom napadu svoje ekipe, ali Lenard je još jednom pogodio za tri poena i poravnao rezultat na 108:108. Poslednji šut su imali Grizliji, Mark Gasol je igrao 1 na 1 protiv LaMarkusa Oldridža i uspeo da poentira na 0,7s do kraja, za pobedu svoje ekipe i poravnanje na 2:2 u seriji.

Majk Konli je sa 35 poena predvodio svoj tim do trijumfa, Mark Gasol je na kraju imao dabl-dabl učinak od 16 poena i 12 skokova, a treba spomenuti i odličnog Zek Rendolfa koji je takođe upisao novi dabl-dabl u svojoj karijeri. On je imao 12 poena i 11 skokova. U poraženom sastavu, Kavai Lenard je došao do rekorda karijere kada su u pitanju poeni u plej-ofu. Završio je susret sa 43 poena(7/10 šut za tri poena). Toni Parker je podsetio na stare dane sa 22 poena, ali ni to nije bilo dovoljno za trijumf izabranika Greg Popoviča.

Timovi se sada vraćaju u San Antonio gde će biti odigrana peta utakmica koja je na raspredu u noći između utorka i srede od 01h po našem vremenu.

Izvor: /YouTube: NBA Conference/