Mađarski čardaš trajao tri četvrtine

Hrvatska je tek u četvrtoj četvrtini uspela da slomije  otpor žilave Mađarske i slavi rezultatom 67:58(20:20, 19:16, 13:17, 15:5).

Od početka susreta pa sve do kraja prvog poluvremena, Mađarska je uspela da parira favorizovanoj Hrvatskoj i da drži meč u egalu, pre svega zahvaljujući odličnom skokom. Akoš Keler je držao reket na jednoj strani, a Dario Šarić na drugoj. Na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 39:36 za izabranike Aleksandra Petrovića.

Hrvatskoj je nedostajala širina, to se videlo i u trećoj četvrtini kada su poentirala samo tri košarkaša i to ona najbolja: Bojan Bogdanović, Dario Šarić i Krunoslav Simon. Mađare je u egalu držao David Vojvoda sa nekoliko važnih pogodaka. Kada je Zoltan Perl pogodio za 53:50 i +3 za svoju ekipu, na jednu minutu do kraja treće četvrtine, činilo se da bi možda moglo doći do velikog iznenađenja, međutim to je zapravo bio kraj za Mađarsku. Do kraja su postigli samo 5 poena, pa je konačan rezultat bio 67:58 u korist Hrvatske.

Mađarska: Rujak 0, Alen 5, Keler 8, Vitman 2, Hanga 5, Vojvoda 11, Kovač 0, Tot 0, Ferenc 7, Perl 8, Karahodžić 0, Ajlingsfeld 12

Hrvatska: Krušlin 0, Popović 2, Simon 5, Šarić 15, Ukić 6, Žorić 0, Planinić 6, Bender 2, Buva 0, Ramljak 0, Tomas 8, Bogdanović 23