Ludnica u DelMauru, Venecija ide na Trento!

U šestoj utakmici polufinalnog susreta Avelina i Venecije u Pala DelMauru, slavila je gotujuća ekipa rezultatom 83:84 (24:21, 19:31, 13:18, 27:14), tako da ćemo u velikom finalu gledati ekipe Venecije i Trenta i nakon te serije ćemo saznati ko će biti novi šampion Italije.

Veoma zanimljiv početak ovog susreta, kada se već moglo naslutiti kakav nas meč očekuje, a Kirilo Fesenko je vezao svoja četiri poena (bez promašaja), ali Markiz Hejns na drugoj strani nije dozvolio da se Avelino odlepi i svojim vezanim trojkama održavao Veneciju u životu. Tempo igre je bio standardno brz, pa smo prvu četvrtinu završili sa ukupno 45 poena. Odlično je Stefano Sakripanti pripremio svoje izabranike, a Šon Džons doskorašnji košarkaš Hapoela, postiže prva tri koša za “zelene” u drugoj četvrtini. Ulaskom Batiste, nekako je “opao” učinak Džonsa, a iz pik end rola su došli i do nekoliko lakih poena, ali su do prednosti došli nakon trojke Ariela Filoja, kada je na semaforu pisalo 34:36, a na tu njegovu trojku nadovezao se i Hrvoje Perić, na šta je Adonis Tomas imao spreman odgovor, ali je Venecija to vratila već u sledećem napadu preko Estenaba Batiste, koji je iskoristio mis meč situaciju. Do kraja poluvremena smo gledali pravu ludnicu, trojke su pljuštale na obe strane, ali je Venecija bila snalažljivija i na poluvremenu imala čak plus 9, 52:43.

eurohoops.net

Batista i Hejns su nastavili da dodaju ulje na vatru i veoma brzo su gosti došli do dvocifrene prednosti koju su prilično uspešno održavali tokom čitave treće četvrtine. Odbrana Avelina i nije bila loša, koliko su bile loše njihove odluke u napadu, a nakon dužeg vremena, trojku za domaći tim je postigao Adonis Tomas. Nisu uspeli da pridju Veneciji na jednocifrenu razliku u ovom delu meča iako su imali veliki broj otvorenih šuteva, a uz zvuk sirene je Stefan Tonut položio loptu u stilu Stefa Karija i rezultat je glasio 56:70. Džo Regland je nosio svoju ekipu napadački u ovom poslednjem kvartalu, ali je izostala podrška saigrača, kako na perimetru, tako i u reketu, delovalo je da je Avelino mogao da preokreta, nakon iskre koju je reirao nesportski faul Ariela Filoja nad Dejvidom Loganom, koji je pogodio svoja bacanja ali je na prodoru bio neprecizan. Svaki put kada bi Avelino prišao, “južnoamerička veza” Filoj-Batista bi proradila i Venecija bi dobila lake poene. Prava ludnica u završnici ovog susreta, Logan je pogodio važan šut, pa ukrao loptu, ali je nakon promašaja Edjim pogodio dvojku, pa je Logan realizovao bacanja, Hejns bio polovičan, a trojku u tranziciji pogadja Dejvid Logan i na 2 sekunde do kraja je rezultat glasio 83:84. Venecija je sasvim zasluženo slavila rezultatom 76:81, a najefikasniji je bio Hrvoje Perić sa 21 poenom i jednim skokom, Batista je dodao 14, Hejns je imao 13 uz čak 7 asistencija i 3 skoka, a 12 poena je zabeležio Stefano Tonut. Na drugoj strani, Dejvid Logan sa junačkih 20 poena predvodi svoju ekipu, Regland je bio najkonstantniji sa 18, Adonis Tomas je dodao 11, a po 10 su zabeležili Fesenko i Džons. Sjajna utakmica u Avelinu, na kraju je Venecija slavila razlikom od pola koša i u finalu ide na Trento koji je pre nekoliko dana eliminisao Armani.