Ljulj spasitelj, Real u finalu

Baskonija je poražena od Real Madrid sa 99:103 u prvom polufinalnom meču Kupa Kralja.

Baskonija je dobila prvu četvrtinu sa 20:15, ali je Real Madrid uzvratio u drugoj i do kraja poluvremena napravio preokret i na odmor otišao sa prednošću od 35:44. Tim iz španske prestonice je imai bolje procente šuta iz igre, kontorlisao skok i pravio manje grešaka u odnosu na rivala.

Baskonija je u prvoj polovini druge četvrtine serijom 11:0 uspela da spusti na -2, ali je Real uzvratio uzastopnim trojkama i ponovo podigao prednost. Do kraja ovog perioda smenjivale su se mini-serije rivala, ali Real nije gubio prednost, pa je u četvrtu četvrtinu ušao sa prednošću od 64:68. Baskonija pravi preokret na početku četvrte četvrtine i ide na +4. Usledio je festival trojki na obe strane, ali se rezultat nije bitnije promenio. Ljulj je sa 7 vezanih poena u završnici uspeo da dovede Real do izjednačenja, a u poslednjem napadu imao i šut za pobedu, ali je promašio te je meč otišao u produžetak.

Uzbuđenja nije nedostojalo ni u produžetku, ipak Ajon i Ljulj su se potrudili da Real prelomi meč pre same završnice. Centar Madriđana je ukrao loptu, a plejmejker iskoristio priliku da u nastavku igre pogodi ključna slobodna bacanja i reši meč. Baskonija je pokušala da povrati nadu brzim šutevima za tri, ali su oba promašili.