Limož poražen na gostovanju

L’ Portel je savladao Limož sa 80:59 (18:10, 22:16, 20:15, 20:18) u 23. kolu francuskog šampionata. Loša vest za tim Duška Vujoševića je što je L’ Portel jedan od direktnih konkurenata za plasman u plej-of.

lepopulaire.fr

Domaći tim je utakmicu rešio već u prvom poluvremenu, koje je završeno rezultatom 40:26. Limož je u prvom poluvremenu veoma loše šutirao za dva poena, a nihov rival je dominirao i u skoku. Najbolji u sastavu pobedničkog tima bili su Dorsi sa 20 poena i 9 asistencija,  Hasel sa 18 poena i  5 skokova, Gjuborn sa 10 poena i 10 skokova, Donaldson sa 10 poena i  7 skokova. Limož su predvodili Fer  i Prepelič sa po 13 poena. L’ Portel se posle ove pobede izjednačio po broju pobeda i poraza sa Limožom, pa se nalaze odmah iza 8. pozicije, koja vodi u plej-of.