Leonard maestralan, Spursi bez greške

San Antonio Spursi su drugi put u tri večeri pokazali da su mnogo bolja ekipa od Grizzliesa. Ovaj put je rezultat bio 96:82.

Izabranici Grega Popovicha su već u prvom poluvremenu napravili veliki posao, krajem druge četvrtine su imali skoro nedostižnih +26(56:30), ali gosti se nisu predali. Izašli su sa mnogo većom energijom u drugom poluvremenu, pokazali su čvrstinu u odbrani, onakvu kakva ih je krasila u regularnom toku sezonu. Počeli su da pogađaju i sa distance, tako da je sredinom poslednje četvrtine bilo samo 5 razlike u korist Spursa(80:75). Nakon tajm-auta trenera Popovicha, Spursi su odbranili nekoliko uzastopnih napada, poentirali su na drugoj strani terena za seriju od 10:0 i tako prelomili drugu utakmicu u ovoj seriji i poveli sa 2:0.

Kawhi Leonard je sa 37 poena predvodio sve strelce, a istakli su se još u domaćoj ekipi Tony Parker sa 15 poena, Danny Green sa 12, LaMarcus Aldridge sa 11, te Pau Gasol sa 10 poena. U poraženom sastavu je najbolji bio Mike Conley sa 24 poena, dok je Zack Randolph imao učinak od 18 poena i 10 skokova.

Serija se sada seli u Memphis gde će biti odigrane dve utakmice, a sledeća je na rasporedu u noći između četvrtka i petka po našem vremenu.