Lebron odličan protiv bivšeg tima, šampion ponovo poražen

Vučević nastavlja da pruža odlične partije.

Lebron Džejms stigao je do prvog trijumfa u Majamiju od kada je napustio tim sa Floride da bi se vratio u Klivlend. Iako nije uspeo da pobedi bivši tim na gostovanju u dresu franšize koja ga je birala na draftu, uspeo je u ljubičasto-zlatnom dresu pošto su Lejkersi slavili sa 113-97.

Tok utakmice bio je realtivno poznat već posle prve deonice koju su Lejkersi dobili sa 34-21. Majami je konstantno pokušavao da se vrati u utakmicu još u prvom poluvremenu, tokom druge deonice su uspeli da se spuste na jednocifreni zaostatak, međutim “kralj” uspeva zajedno sa ostatkom ekipe da odbije nalet i ode na veliki odmor sa prednošću od 15 poena pošto je rezultat bio 67-52.

U drugom poluvremenu Lejkersi su nastavili da diktiraju tempo i nisu dozvolili domaćinima da iole ozbiljnije ugroze njihovu prednost. Zanimljiv detalj na utakmici desio se na 7 minuta do kraja kada je nakon prodora Džoš Ričardson bio fauliran pri zakucavanju od strane Džoša Harta, na šta su sudije ostale neme. Ričardson je bio vidno frustriran pokazujući arbitru patiku koja mu je spala sa noge. Videvši da je njegov igrač izuzetno nervozan, Erik Spolstra je pokazao beku da ode na klupu što je Ričardsona dodatno izludelo pa je bacio patiku u publiku nakon čeka je bio izbačen od strane sudija. Majami je uspeo da smanji prednost gostiju na 8 poena na 4 minuta do kraja, međutim nedostajalo je snage da se rezultat u potpunosti preokrene.

Lebron Džejms bio je najzaslužniji za trijumf pošto je meč završio sa 51 poenom uz 8 skokova, dok su Kentevijus Koldvel-Poup i Kajl Kuzma dodali 19 i 15 poena, respektivno. Za Majami najefikasniji su bili Vejn Elington sa 19 i Džoš Ričardson i Tajler Džonson sa po 17 poena.

U derbiju večeri, Golden Stejt je doživeo novi poraz, ovoga puta od San Antonija u Teksasu rezlutatom 104-92. Ekipa Grega Popoviča je bila u vodstvu tokom cele utakmice izuzev jednog trenutka u drugoj deonici kada je na kratko aktuelni šampion uspeo da povede. Prednost tokom prvog poluvremena nijednom nije bila dvocifrena, pa je na poluvremenu pitanje pobednika bilo i dalje otvoreno pošto su Sparsi vodili sa 56-48.

Međutim, u trećoj deonici je San Antonio uspeo da stvori veliku zalihu od čak 18 poena, ali ni to nije bilo dovoljno da se prelomi utakmica protiv tima koji je nastupao bez Stefa Karija i Drejmonda Grina. Na nešto manje od 4 minuta do kraja utakmice, Golden Stejt prilazi na svega poen zaostatka San Antoniju, međutim zahvaljujući dobroj odbrani i poenima dvojice lidera, Derozana i Oldridža, Sparsi su sačuvali prednost i zatvorili utakmicu serijom 13-4.

Do pobede su San Antonio predvodili Lamarkus Oldridž sa 24 poena i 18 skokova i Demar Derozan sa 20 poena i 9 asistencija, a značajan doprinos je pružio Dante Kaninghem sa 19 poena. Bivši igrač Partizana nije nastupao pošto se nalazi u protokolu za potres mozga. Kod Golden Stejta očekivano su najbolji bili Kevin Durent sa 26 poena i 10 skokova i Klej Tompson sa 25 poena, dok je sa klupe Kvin Kuk dodao 16 poena i 8 skokova.

U preostalim utakmicama, Memfis je nastavio sa odličnim rezultatima i pokazao je da je prošla sezona bila isključivo plod povreda glavnih igrača. Nova žrtva “Grizlija” bila je Minesota koja je poražena sa 100-87. Mark Gasol je pružio još jednu odličnu partiju sa 26 poena i 13 skokova, a standardno dobar bio je i Majk Konli sa 18 poena i 8 skokova. Kod “Vukova” je Dario Šarić meč završio sa 14 poena. Orlando je na svom parketu slavio protiv Niksa u utakmici u kojoj su konstantno bili u prednosti rezultatom 131-117, a najzaslužniji za novi trijumf u sezoni bio je ponovo odlični Nikola Vučević koji je meč završio sa skoro trpl dablom, 28 poena, 10 skokova i 9 asistencija, a veliki doprinos pružio je i Eron Gordon sa 31 postignutim poenom. Nakon višegodišnjih najava o želji franšize da trejduje crnogorskog centra, impresivno je na koji način je Vučević okrenuo celu situaciju zahvaljujući velikom radu na treninzima i odličnim partijama, pogotovo ove sezone. Na kraju, Portland je slavio u prestonici protiv Vašingtona sa 119-109 uz još jednu izvanrednu partiju Lilarda od 40 poena. Mekolum je dodao 25 poena, a značajan doprinos pružio je i Jusuf Nurkić koji je kao i Vučević bio blizu trpl dabl učinka sa 13 poena, 14 skokova i 8 asistencija.