Kup Kralja: Sjajan Barsin finiš

Barselona se šestu godinu za redom plasirala u finale Kupa Kralja pobedom nad Unikahom 87:79

Videli smo vrlo uzbudljivu utakmicu u prvom polufinalu Kupa Kralja. Prvo poluvreme je odigrano u egalu sa puno promena vođstva. Unikaha uspeva na početku drugog poluvremena da ode na +8 ali je do kraja četvrtine Barselona vratila utakmicu u egal. Pogotkom Markovića 6 minuta pre kraja meča Unikaha odlazi na 6 razlike. Barselona od tog trenutka počinje sa fenomenalnom timskom igrom i u napadu i u odbrani. Posebno su se u finišu istakli Hezonja i Lampe i Barselona dolazi do možda i previsoke pobede.

Najbolji u taboru poraženih bili su Kuzmiskas sa 13 poena i 4 skoka i Grejndžer sa 12 poena i 7 asistencija. Tomić je imao double double sa 10 poena i 10 skokova a Oleson 11 poena i 5 asistencija.