Kralj Džejms vodio Klivlend do pobede

Klivlend Kavalirsi savladali su Atlanta Houkse nakon produžetka rezultatom 114:111 i poveli u seriji sa 3:0.

james

bleacherreport.com

U Klivlendu je odigran jako uzbudljiv meč. Houksi su u njega ušli rešeni da poprave utisak posle dva poraza na domaćem terenu. Al Horford je vodio Atlantu do prednosti nakon prve četvrtine i pomagao im da je održe i u drugoj deonici. Na minut do kraja prvog poluvremena Horford je isključen zbog namernog faula nad Delavedovom. Delavedova je na prošlom meču pao na zglob Kajla Korvera koji će zbog toga pauzirati nekoliko meseci. Na ovom meču je oborio Demari Kerola i pao na koleno Horforda koji je izgubio kontroli i zakačio ga rukom po glavi. Sudije su odličile da Delavedova treba da dobije tehničku grešku a Horforda su poslale u svlačionicu.

Lebron Džejms je jako loše otvorio utakmicu. Promašio je prvih 10 šuteva koje je uzeo, ali je nakon toga zaigrao neverovatno dobro i doveo svoj tim do pobede. Houksi su ipak bili blizu brejka. Na minut i 30 sekundi do kraja meča Atlanta je imala 4 poena prednosti ali do kraja regularnog dela nisu uspeli da postignu ni jedan poen. Na drugoj strani faulirali su Džejmsa koji je pogodio samo jedno bacanje. U sledećem napadu Džejms je sjajno asistirao Tristan Tompsonu. Koji je na drugoj strani terena udario bananu Majku Skotu, nakon čega se lopta odbila do Imana Šamperta. Bek Klivlenda je fauliran i pogodio je samo jedno bacanje pa su Houksi imali 18 sekundi da dodju do pobede. Nakon konfuznog napada Džef Tig je šutirao jako daleku trojku koja nije ušla u koš. Lebron je postigao 5 poena u produžetku a odbrana Klivlenda je sjajno funkcionisala pošto su dozvolili Atlanti samo jedan koš iz igre za 5 min. To je bilo i više nego dovoljno za treću pobedu Kavalirsa u finalu Istoka.

Džejms je ostvario trpl dabl učinak. Postigao 37 poena, uhvatio 18 skokova i podelo 13 asistencija. JR Smit i Metju Delavedova su dodali po 17 poena.

Džef Tig je bio najefikasniji u ekipi Atlante sa 30 poena i 7 asistencija. Odličan je bio i Pol Milsap sa 22 poena i 9 skokova.