Konstantin slavio posle preokreta

U okviru 9. kola Superlige Srbije, Konstantin je na gostujućem terenu posle velikog preokreta savladao FMP rezutatom  82 : 83.

FMP je dobro otvorio susret. Vrlo brzo su došli do velike prednosti, a Nišlije nisu mogle da pronađu svoju igru ni u napadu ni u odbrani. Izabranici Marka Cvetkovića su pred kraj prve deonice smanjili zaostatak na -6, ali su igrači FMP bili koncentrisaniji i ovaj period igre završili rezultatom 26:13.

U nastavku, domaći igrači nastavljaju sa dobrom igrom i svoju prethodno stečenu prednost sve više povećavaju i dolaze do +22. Konstantin je napravio seriju 8:0 i posle prvog poluvremena, na semaforu stoji 48:34.

konstantinokk.rs

Nakon velikog odmora, FMP nastavlja tamo gde je stao. Treću deonicu zatvara rezultatom 72:57, i baš kada je delovalo da je sve gotovo, Konstantin se budi i u odlučujućih 10 minuta prave veliki preokret.

Gudžić i Đorđević trojkama smanjuju na 75:68, a seriju sa druge strane prekida Filip Čović. Ipak, borbene Nišlije se ne daju i ponovo ulaze u seriju. Nakon tajm-auta Dejana Gurovića, domaći igrači se nisu snašli i Ostojić 2 sekunde pred kraj pogađa i svom timu donosi drugu pobedu u Superligi- 83:82.

U pobedničkoj ekipi najbolji su bili Ostojić sa 18 poena, Đorđević sa 15, Gudžić 14, a dvocifreni su bili i Stojačić (13) i Despotović (11).

U ekipi FMP najkorisniji su bili Davidovac sa 15, Gudurić sa 14 , Čović sa 13 poena, a do 10 je brojao Šturanović.

Vojvodina- Tamiš 65-62

U drugom meču dana, Vojvodina je na svom terenu savladala Tamiš rezultatom 65:62.

U prvoj deonici igralo se ujednačeno do 5. minuta kada domaći igrači prave seriju 7:0 i ovu prednost održavaju do kraja prve četvrtine koju zatvaraju rezultatom 19:12.

U drugoj četvrtini Pančevci i dalje ne pronalaze svoj ritam i momci Dejana Alimpijevića bez problema održavaju prednost koju su stekli u prvih 10 minuta igre. Nakon prvog poluvremena, Vojvodina vodi 30:21.

Početkom drugog poluvremena, igrači Vojvodine održavaju prednost, ali tada Tamiš hvata zalet, približava se do -2 i posle treće deonice, rezultat je 43:41.

U nastavku se gosti nisu predali, dolaze do izjednačenja i potom se igra poen za poen. Pred sam kraj, Novak sa linije slobodnih bacanja povećava na 65:60. Sa druge strane, Đorđević je bio neprecizan van linije 6.75, nakon čega Kruščić pogađa za 2 poena, ali više nije bilo vremena i Vojvodina upisuje svoju četvrtu pobedu. 65:62.

Najefikasniji u timu Vojvodine bili su Novak sa 20 poena, Seslija je dodao 10, a po 7 poena ubacili su  Radonjić i Jovišić

U ekipi Tamiša dobri su bili Kruščić sa 15, Milošević sa 13, i Đorđević sa 12 poena.