Konstantin iznenadio Metalac

U 6. kolu Superlige Srbije, Konstantin je napravio iznenađenje i na svom parketu posle produžetka slavio protiv ekipe Metalca rezultatom  79 : 75 ( 16:19, 25:8, 7:19, 20:22, 11:7 ).

Prvu deonicu obeležila je prilično ujednačena igra, koja je donela rezultatsku klackalicu. Bilo je nekoliko izjednačenja, ipak u prvih 10 minuta efikasniji su bili Valjevci i ovaj period igre završavaju u svoju korist rezulaltom 19:16

U drugoj četvrtini Metalac se suočava sa prvim problemima, a ekipa Konstantina hvata priključak i potpuno preuzima kontrolu. Dobrom timskom igrom dolaze do prve dvocifrene prednosti, koja se iz minuta u minut povećava,  a potpuno dekocentrisanim  košarkašima Metalca dozvoljavaju da ubace samo 8 poena. Posle 20 minuta, Konstantin ima sigurnih +14, odnosno 41:27.

Nakon pauze, izabranici Vladimira Đokića izlaze na parket sa spremnim odgovorom. Jedine poene za Konstantin u ovoj deonici, ukupno 7, postigli su Despotović i Ostojić. Sa druge strane, protivnik je pogađao i iz igre i sa linije slobodnih bacanja, a pred sam kraj treće četvrtine predvođeni Jošilom, dolaze do -1.

Početkom četvrte četvrtine dolazi do izjednačenja posle dužeg perioda, nakon čega Metalac pravi seriju i dolazi do, naizgled sigurnih +9, ali pred sam kraj utakmice, Nišlije pojačavaju tempo i Petar Despotović pogotkom za tri poena svoj tim dovodi do produžetka.

U produžetku ponovo gledamo ujednačenu igru, poen  za poen. Međutim, u poslednjim trenucima meča, Protić, odnosno Kutlešić prave faul nad Stojačićem,  koji nije dozvolio da mu ruka zadrhti sa linije slobodnih bacanja i svom timu donosi prvu pobedu- 79:75.

Najkorisniji u pobedničkoj ekipi bili su Despotović sa 20 poena i 5 asistencija,  14 poena ubacio je Stojačić, a po 10 poena imali su Vitković i Ostojić.

U ekipi Metalca najefikasniji su bili Jevtović sa 17, Protić sa 13 i Jošilo sa 11 poena.

Sledeću utakmicu Konstantin igra u Pančevu protiv Tamiša, dok će Metalac u Valjevu ugostiti FMP .