KLS: Uzbudljivo kolo, Fundić zasijao

U Košarkaškoj ligi Srbije više nema neporaženih ekipa. Čak osam timova je na skoru 2/1, dok je jedini bez pobede nakon tri kola niški Konstantin.

U duelu OKK Beograda i Smedereva 1953 pobedu je odneo gost rezultatom 93-91, uzuzbudljiv meč koji je rešen tek nakon produžetka.

Karadžić sa 21 i Vojinović sa 16 poena bili su najzaslužniji za trijumf Smederevaca, prvi u sezoni. Ovo je bilo i svojevrsno iznenađenje jer se OKK kotirao kao favorit pre ovog susreta.

U OKK najbolji su bili Manojlović sa 26 poena i Frend sa 21. Ovo je drugi poraz Beograđana nakon produžetaka u ovoj sezoni, a oba meča su obilovala velikim uzbuđenjima.

Dorćolski Dynamic se vratio na kolosek pobeda u duelu sa Tamišem rezultatom 78-55, a utakmica je bila lišena rezultatske napetosti od velike serije Dorćolaca u 3. deonici.

Najbolji u sastavu Dynamica bili su Gavrilović sa 15 poena, a po 14 dodali su Jeftić i Stevanović. Dušan Katnić je odlično razigravao saigrače (9 asistencija), a dodao je i 10 poena.

U ekipi Tamiša bolji od ostalih bili su Kesar i Vitković sa po 10 poena.

Veliki srpski derbi između Metalca i Borca iz Čačka pripao je Valjevcima rezultatom 70-65, a ekipe su igrale u naletima.

Najbolji u sastavu Metalca bili su Brano Đukanović sa 16 i Miloš Janković sa 14 poena, a centar je dodao i 9 skokova. Za tim iz Valjeva je debitovao i Marko Jošilo, ali bez značajnijeg učinka.

U ekipi Borca istakli su se Todorović sa 18 i Žigeranović sa 16 poena.

novosti.rs

novosti.rs

Veliko iznenađenje viđeno je u Subotici gde je domaći Spartak doživeo ubedljiv poraz od Beovuka 72 rezultatom 94-74.

Favorizovani domaćini su bili bolji u prvom poluvremenu, ali je sve palo u vodu u nastavku kada je Beovuk bio bolji za čak 27 poena!

Najzaslužniji za ovu veliku pobedu Beovuka bio je Stefan Fundić sa 38 poena!!! i 8 skokova, a Pratio ga je Pejić sa 14.

U ekipi Spartaka Adekunle je postigao 14, dok je Hristov dodao 13 poena.

Napredak Rubin bio je bolji od Sloge iz Kraljeva na svom parketu rezultatom 72-67, a najefikasniji je bio Đorđević sa 17 poena.

Pratili su ga Marković sa 15 poena i Dejvis sa 13, dok su kod gostiju dobri bili Matović sa 15 i Simović sa 14 poena.

Konstantin je na svom parketu nastavio sa porazima u novoj sezoni, a bolji od Nišlija bili su puleni trenera Gurovića rezultatom 101-83.

Nakon dobrog prvog poluvremena za domaćina i minimalne prednosti, sve se srušilo u nastavku i Vršac je lako stigao do drugog trijumfa u sezoni.

Najefikasniji kod pobednika su bili Pavlović sa 27 poena i Marelja koji je dodao 25.

U ekipi Konstantina istakli su se odlični bek Stefan Stefanović sa 19 poena, a isto je dodao i Slaviša Bogavac.

Dunav i Mladost Admiral odigrali su derbi kola, a bolji su bili gosti iz Zemuna rezultatom 88-80.

Mladost je odlično započela susret (24-11), a domaći su ugrozili prednost samo u poslednjih 10 minuta igre kada su bili bolji sa 29-20. To je bilo nedovoljno, kao i 32 poena Lazara Zorčića.

U ekipi Mladosti najefikasniji bili su Brkić sa18 i Bulatović sa 16 poena.