KLS: Novo kolo, mnogo uzbuđenja

Dynamic, Spartak, Mladost Zemun i Vršac nalaze se na vrhu tabele Košarkaške lige Srbije nakon četiri odigrana kola.

Dynamic je u ovom kolu bio uspešniji od Dunava, na gostovanju, rezultatom 78-63. Dobru igru pružili su igrači trenera Nikolića, do osetnije prednosti su došli već u 2. četvrtini koju su rešili u svoju korist rezultatom 22-12.

Sve strelce Dynamica predvodio je Strahinja Gavrilović sa 16 poena, a Lazić je dodao 12. Prve minute u KLS upisao je i povratnik u domaću košarku Nikola Ćirković, ali je bio bez učinka.

U ekipi Dunava istakli su se Zorčić i Nenadić sa 17, odnosno 16 poena. Dvocifreni poenterski učinak imao je i Vukosavljević sa 10 poena.

novosti.rs

novosti.rs

Košarkaši Spartaka slavili su na teškom gostovanju u Valjevu rezultatom 85-80, a najzaslužniji za trijumf Subotičana bio je Hrvoje Puljko sa čak 34 poena.

U sastavu trenera Alimpijevića dobro raspoložen bio je i Jovišić sa 15 poena, dok su Metalac predvodili Janković sa 16 poena (5/13 za 2) i Brano Đukanović sa 14 poena.

Sastav trenera Milana Gurovića, Vršac, bio je uspešniji od Borca iz Čačka u svojoj hali “Milenijum” rezultatom 92-88.

Borac je odigrao odlično u prvom poluvremenu i stekao dvocifrenu prednost, ali jeVršac utakmicu vratio u egal u trećoj deonici sa 30-20 na semaforu. Odluka o pobedniku pala je u finalnom periodu, a tada su Vrščani ipak bili bolji i obezbedili trijumf.

Sastav Vršca predvodili su Dimić sa 28 poena i Marelja sa 18, a iskusni Bojan krstović je dodao 12.

U ekipi Borca bolji od ostalih bili su Mićić sa 18 poena i Todorović sa 16.

Beogradski derbi Beovuk-OKK pripao je gostima rezultatom 96-93, a krucijalni period je bio već u 2. četvrtini kada je OKK igrao izuzetno i zabeležio čak 35 poena.

Utakmica je bila neizvesna do samog kraja, kao i svaka u kojoj nastupa OKK Beograd, a za trenera Kostića najbolji su bili Frend sa 22 poena i Đekić sa 21.

U ekipi Beovuka istakli su se Pejić sa 18 poena, dok su Fundić i Vučićević dodali po 16.

Napredak je uspeo da savlada Smederevo 1953 na gostovanju rezultatom 98-88, a Smederevci su uspeli da ublaže poraz u 4. deonici.

Napredak je celim tokom meča imao kontrolu na paketu, a predvodnik strelaca bio je Marinković sa 26 poena, dok je Jeremić dodao 23.

U ekipi Smedereva dobri su bili Karadžić sa 22 poena, a Bitadze je dodao 18. Novak Musić je bio treći strelac sastava sa 17.

Ekipa Tamiša lako je savladala goste iz Niša rezultatom 97-81, a Konstantin je uspeo da pripreti samo u 1. četvrtini.

Najbolji u dresu Tamiša bili su Milošević sa 19 poena i Veličković sa 17, dok je Konstantin predvodio novajlija Kajl Rendal sa 33 poena.

U poslednjem meču kola, Mladost Zemun savladala je Slogu rezultatom 80-76, a utakmicu je obeležila igra na mahove obe ekipe.

Najbolji u dresu Mladosti bili su Andrija Bojić sa 23 poena i Boris Bakić koji je dodao 21, dok su slogu predvodili Matović sa 24 i Pavlović sa 23 poena.