KLS: I Borac i Tamiš na plus 20

I Čačani i Pančevci su bili jako sigurni na domaćim terenima zabeleživši ubedljive pobede.

Ekipa Borca slavila je u Čačku rezultatom 89:77. Mladi tim Mege je bio u egalu samo u prvoj četvrtini, a prednost koju je Borac napravio u drugom periodu je samo rasla do kraja meča.

U timu iz Čačka istakao se Marko Stojadinović sa 22 poena, 18 je dodao Marinović, a 15 Pešaković.

U redovima Mege po 13 pogodaka su imali Ašćerić, Bitadze i Čarapić.

Još jedna ubedljiva pobeda domaćina mogla se videti u Pančevu. Tamiš je savladao Mladost rezultatom 102:81. Kao i u prethodnom meču, odluka je pala u drugoj četvrtini.

U ekipi iz Zemuna istakao se Dimitrije Nikolić sa 19 poena i 7 skokova, 18 pogodaka je imao Svilar, a Babović 11.

Kod Tamiša najefikasniji je bio Mladen Vitković sa 26 poena, 7 skokova i 5 asistencija. Pratio ga je Knežević sa 15 pogodaka, a Smiljanić je dodao 13.