Klivlend u finalu NBA lige (VIDEO)

Zahvaljujući izuzetnoj partiji Lebrona, Klivlend pobedio Boston sa 87-79 i stigao do četvrtog uzastopnog nastupa u finalu.

Na samom startu meča gledali smo duel Lebrona i Tejtuma koji su bili jako raspoloženi za igru i posrizanje poena. Kako je utakmica odmicala delovalo je da Boston polako preuzima inicijativu i da ćemo opet gledati utakmicu u kojoj se pitanje protivnika praktično rešava u prvom poluvremenu.

Međutim, Klivlend nije dopustio da se to desi, pred kraj druge četvrtine su pojačali ritam, napravili mini seriju i uspeli da obezbede odlazak na odmor sa ne prevelikim zaostatkom pošto je Boston vodio sa 43-39.

Drugo poluvreme nam je donelo ništa manje uzbuđenja. Timovi su se smenjivali u prednosti, igralo se veoma agresivno u odbrani, videli smo i neke izuzetne poteze poput blokade Lebrona na Roziru ili Tejtumovog posterizovanja Lebrona.

Na kraju, iskustvo je presudilo. U poslednjih pet minuta utakmice Boston je izgledao izgubljeno, kao da nisu znali šta treba da urade. Veliki broj loših šuteva su uzeli igrači Seltiksa, par padova koncentracija u odbrani koji su rezultirali prelakim poenima za Klivlend i konačan ishod je u toj situaciji očekivan. Od petog do poslednjih pola minuta Kavalirsi su napravili seriju od 16-2.

U sedmoj utakmici Klivlend je pobedio sa 87-79 i plasirao se u finale NBA lige gde će čekati pobednika duela Hjuston – Golden Stejt.

U redovima Klivlenda očekivano Lebron Džejms najbolji sa 35 poena, 15 skokova i 9 asistencija, ali i 8 izgubljenih lopti, Džef Grin koji se neočekivano našao u startnoj postavi posle povrede Lava je završio sa 19 poena i 8 skokova, dok je Džej Ar Smit dodao 12 poena.

Kod indisponiranih Seltiksa Džejson Tejtum se nije uplašio scene na kojoj se našao, 24 poena i 7 skokova, Al Horford je dodao 17 poena, a Markus Moris je zabeležio dabl dabl, 14 poena i 12 skokova.