Klivlend rutinski do 2-0

Sramna partija Bostona, Klivlend i do +50 u jednom momentu.

Navijači Klivlenda već polako mogu da se spremaju za veliko Finale, njihov tim je prilično rutinski stigao do druge pobede u seriji protiv Bostona, utakmica je ponovo rešena još u prvoj četvrtini.

Lebron Džejms i dalje nastavlja da proganja TD Garden i igrače ”zelenih”, delovalo je da je Džejms mogao da poentira kad je god poželeo, u svakom napadu. Sjajna partija Kevsa se zaista ne može osporiti, ali ono što je Boston pokazao večeras, ne zaslužuje nikako finale jedne konferencije. Tokom većeg dela utakmice, više je bilo poigravanja gostiju sa protivnikom, nego što je to bila ozbiljna košarka.

Timskom igrom, Klivlend stiže do prve ozbiljne prednostima, na kraju prve četvrtine 32:18 za goste, brutalnom igrom u oba pravca, Kevsi teraju svog protivnika na mnogo grešaka i prave sve veću prednost, dok je u napadu delovalo sve kao da igraju protiv nekog juniorskog tima. Drugo poluvreme je bilo čista formalnost, revijalno. Ono što može biti još teža situacija za Boston, jeste to da je Tomas doživeo lakšu povredu kuka i odigrao je samo 17 minuta.

Boston: Tomas 2, Horford 11, Grin 6, Krauder 9, Bredli 13, Smart 4, Braun 19, Olinik 0, Rozir 6, Jerebko 4, Džonson 2, Zeler 8, Miki 0

Klivlend: Džejms 30, Lav 21(12sk), Tompson 7, Smit 9, Irving 23, Korver 8, Džeferson 10, Šamper 7, Deron Vilijams 4, Fraj 7, Dž. Džouns 0, Derik Vilijams 5, D. Džouns 0

Na kraju 1: za goste, naredni duel nas čeka u noći između nedelje i ponedeljka, u istom terminu od 2.30č, tada je Klivlend domaćin.