“Klasik” pripao Limožu

U velikom derbiju francuske košarke, popularni “Klasik” je pripao Limožu. Izabranici Duška Vujoševića su pobedili Po Ortez rezultatom 75:66.

Domaći sastav je bolje otvorio utakmicu i rešio prvu deonicu u svoju korist(25:19). U drugoj četvrtini desillo se pomračenje Limoža. Gosti su napravili seriju od 10:0 i poveli, pa je na poluvremenu rezultat bio 31:35. Izabranici Duška Vujoševića su u drugoj četvrtini upisali samo 6 poena. Odgovor je usledio u trećoj četvrtini, ovaj put je Limož poentirao u seriji bez odgovora protivnika(11:0), za +9(50:41). Po Ortez je uspeo da stigne do izjednačenja u poslednjem periodu(63:63), ali onda je DaŠon Vud pogodio tri uzastopne trojke i tako prelomio utakmicu. Konačan rezultat je bio 75:66.

Klemen Prepelič je sa 17 poena predvodio Limož do pobede, Vilijam Bjuford je dodao 12, a po 10 poena su upisali DaŠon Vud i Osman Kamara. Jedini vredan pomena u redovima Po Orteza je bio Takva Pinero sa učinkom od 19 poena.

Ovim trijumfom, Limož je upisao 15. pobedu u okviru Francuske lige i izjednačio se na tabeli sa Gravelinom(7), Asvelom(8) i Le Portelom(9), ali sve ove ekipe imaju utakmicu manje. U narednom kolu, Limož će gostovati Nanteru koji se trenutno nalazi na 4. poziciji, a u slučaju pobede, sastav Duška Vujoševića bi napravio džinovski korak ka plasmanu u doigravanje.

U slučaju da dođe do krugova između ovih ekipa, Limož ima 2:0 omjer protiv Gravelina, ali 0:2 protiv Le Portela. U Lionu su u prvom delu sezone poraženi od Asvela rezultatom 72:69, a meč u Limožu je na rasporedu za dva kola i tada će biti prava prilika da Limož preskoči Asvel na tabeli u slučaju pobede.