Kingsi izgubili, Bogdanović bez greške u šutu za tri poena za novi rekord karijere (VIDEO)

Kingsi su poraženi u Sakramentu od Jute Džez sa 105:120, ali Bogdan Bogdanović je imao novo veče za pamćenje.

Treći put u samo osam dana, Bogdan Bogdanović je popravio poenterski rekord karijere. I nema dileme da mu je ovo bila najbolja partija otkad je kročio na NBA parkete. Za 39 minuta na terenu, reprezentativac Srbije je imao učinak od 25 poena(6/6 za tri poena), 6 skokova i 2 asistencije.

Za razliku od nekih prethodnih utakmica, ovaj put su Kingsi dobro počeli susret, došli do dvocifrene prednosti već u prvoj četvrtini(18:8), ali onda su potpuno stali i dopustili gostima iz Solt Lejk Sitija da sa 10 poena prednosti odu na poluvreme(42:52). Osim u prvoj minuti treće četvrtine, Juta nije dopustila svom protivniku da se vrati na jednocifren zaostatak, pa je tim u kojem je prvi asistent Igor Kokoškov zabeležio 18. trijumf u sezoni, a Sakramento Kingsi su ostali zakucani za dno Zapadne konferencije sa samo 13 pobeda.

Još jedno senzacionalno veče je imao ruki Donovan Mičel koji je upisao 34 poena(14/19 iz igre) i tako još jednom potvrdio da će do samoga kraja sezone voditi bitku sa Benom Simonsom oko toga kome će pripasti nagrada za najboljeg rukija godine. U redovima Kingsa, jedini bolji od Bogdanovića je bio Vili Kauli-Stajn sa 26 poena.

Da bi upisao 25 poena, Bogdanu Bogdanoviću je bilo potrebno samo 11 šuteva, od kojih je čak 9 pogodio. Nepogrešiv je bio van linije 7,25m iz čak šest pokušaja. Maestralnu partiju našeg košarkaša možete pogledati u VIDEO klipu ispod: