Jokićev Denver siguran, šampion pao u Teksasu

Hjuston stigao do veoma važne pobede.

Denver Nagetsi su očekivano bez većih problema savladali Atlantu. Izabranici Majka Melouna otvorili su meč serijom 13-0, da bi do poluvremena Hoksi uspevali da se održe delimično u igri pošto su na poluvremenu imali zaostatak od 16 poena. Međutim, u nastavku je Denver pojačao i utakmica je bila gotova rano u drugom poluvremenu. Prednost je do samog kraja rasla, da bi se meč završio u korist Denvera rezultatom 138-93.

Nikola Jokić nije bio preterano raspoložen poenterski, ali je kao i uvek dao važan doprinos, meč je završio sa 12 poena, 9 skokova i 7 asistencija i 4 ukradenih lopti, dok su najefikasniji bili Huan Ernangomez sa 25 poena i 9 skokova i Pol Milsap sa 18 poena, 9 skokova, 5 asistencija i 4 ukradene lopte. Na drugoj strani su najzapaženiji bili Džeremi Lin sa 16 i Kent Bejzmor sa 14 poena.

U glavnom događaju večeri Hjuston je slavio ubedljivo pošto je pobedio Golden Stejt koji je i dalje bez Karija sa 107-86. Utakmica je bila neizvesna u prvom poluvremenu, Hjuston jeste uspeo da dođe do dvocifrene prednosti, međutim aktuelni šampioni su uspeli da smanje zaostatak na 6 poena do odlaska na veliki odmor. U trećoj četvrtini je Hjuston pojačao u napadu, ali ni to nije bilo dovoljno da se prelomi utakmica. Tek na startu poslednje deonice domaći uspevaju da slome otpor Golden Stejta pre svega odličnom odbranom i uđu u mirnu završnicu.

Najbolji poenteri u ekipi Hjustona bili su Džejms Harden sa 27, zatim Džejms Enis sa 19 i Erik Gordon sa 18 poena, dok je na drugoj strani jedini osetniji doprinos dao Kevin Durent koji je završio meč sa 20 poena, ali lošim procentima šuta iz igre.

Treba istaći da je ovaj meč privukao dosta pažnje, ali ne na terenu već dešavanjima van njega. Sa jedne strane, danas je postalo jasno da je Karmelo završio svoju epizodu u Hjustonu, dok se sa druge strane ne smiruje vatra između Durenta i Grina. Nakon utakmice, kada je novinar zapitao Kevina o sukobu, visoki košarkaš mu je samo odgovorio “Nemoj me nikada više pitati o tome”, dok je Kris Hejns preneo da je u toku sukoba na prošloj utakmici Grin prozvao Durenta nazivajući ga pogrdnim imenima i izazivao ga da napusti Golden Stejt tvrdeći da im ne treba jer su već osvojili titulu bez njega.

U trećoj i poslednjoj utakmici večeri Klipersi su savladali San Antonio sa 116-111, a Teodosić i Marjanović nisu ulazili u igru. Duel je bio neizvestan do samoga kraja, timovi su se konstantno smenjivali u prednosti, a Klipersi su uspevali u dva navrata da dođu do dvocifrene prednosti, međutim ona je trajala svega par minuta. Na 45 sekundi do kraja rezultat je bio 107-107, ali su izabranici Doka Riversa bili skoncentrisaniji i uspeli su da meč prelome u svoju korist.

Kliperse su do pobede predvodili Lu Vilijams sa 23 poena, zatim Danilo Galinari sa 19 poena i Tobajas Heris sa 18 poena i 8 skokova. U ekipi Grega Popoviča najbolji je bio Demar Derozan sa 34 poena.