Jokić odličan, Oladipo za pobjedu Indiane

Jokić opet flertovao sa triple-doubleom, Oladipo za pobjedu, Lejkersi na pogon Lebrona.

Sinoćne utakmice je otvorila Filadelfija u pobjedi nad Detroitom rezultatom 109:99.

Džoel Embid je imao historijsko prvo poluvrijeme, pošto je postigao 32 poena na poluvremenu, a utakmicu je završio sa 39 poena i 17 skokova. Na drugoj strani je bio Blejk Grifin koji nastavlja da igra kao prije svih povreda sa 38 poena i 13 skokova, ali ga u ekipi niko nije pratio i Detroit je upisao 4 poraz zaredom.

Utakmicu noći su odigrali Indiana i Boston u Benkrs Lajf Fildhausu. Utakmicz je bila puna preokreta i očekivalo se da će završiti na jedan posjed. Kajri Irving je probao zalediti utakmicu tricom na minut do kraja, ali se onda pojavio Oladipo koji je pogodio 2 slobodna i trixu na 6 sekundi do kraja, treba napomenuti da je Kajri promašio šut na +2 trideset sekundi do kraja. Oladipo je odigrao još jednu vrhunsku utakmicu u kojoj je postigao 24 poena i uhvatio 12 skokova i pratili su ga Evans(17) i Bogdanović(16), dok je na drugoj strani Markus Moris bio najefikasniji sa 23 poena, a Kajri je završio utakmicu sa 18 poena.

San Antonio je u AT&T Centru savladao ekipu Nju Orleans Pelikansa rezultatom 109:95.Derozan je predvodio opet ekipu sa 26 poena, Aldridž je upisao još jedan double-double sa 22 poena i 12 skokova. Za Pelikanse su se najviše pokazali Holidej i Mirotić sa 29 odnosno 22 poena i 16 skokova.

Denver je upisao i osmu pobjedu u ovoj sezoni i izgledaju kao jedna od najjačih i najkompaktnijih ekipa u ligi. Ovaj put je nastradala Juta rezultatom 103:88. Nikola Jokić je graničio sa triple-doubleom (7 poena/10 skokova/16 asistencija), dok je najefikasniji bio Geri Heris sa 20 poena. U ekipo Jute najbolji je bio Džej Krauder sa 21 poenom, a utakmicu je obilježila i moguća povreda Donovana Mičela koji je nezgodnk doskoćio pao na zemlju i nije mogao ustati. Srećom vratio se pred kraj utakmice i nadamo se da je sve sa njim OK.

Lejkersi su savladali Portland rezultatom 114:110. Najbolji pojedinac u Lejkersima je bio Lebron sa 28 poena i 7 asistencija, pratio ga je Rondo sa 17 poena i 10 skokova, a u redovima Portlanda Mekolum i Lilard su postigli po 30 poena, a Nurkić je imal 14 poena i 13 skokova. Portland se borio, ali nije uspio nijednom prići na manje od 4 razlike u četvrtoj četvrtini i Džejms je za razliku od nekih prethodnih utakmica uspio pogoditi slobodna za pobjedu.

Od ostalih utakmica je Šarlot razmontirao Klivlend 126:94, Džeremi Lemb je bio najbolji igrač sa 19 poena. Atlanta je na pogon mladog Trej Janga koji je upisao 24 poena i 15 asistencija pobjedila Majami 123:118,  kod kojih se najviše istakao Džoš Ričardson sa 32 poena. Treba istaći i povratak Hardena u pobjedi Hjustona nad Čikaagom 88:96, Harden je upisao 25 poena, a pratio ga je Karmelo sa 17 poena.