Jokić i Bogdanović sjajni u pobjedama svojih ekipa

Jokić i Bogdanović sjajni u pobjedama svojih ekipa, posljednji ples Vejda i Džejmsa, Oklahoma se revanširala Juti za poraz u prošlogodišnjem plej ofu.

Noć je otvorila Indiana pobjedom nad Vošingtonom rezultatom 109:101. Indiana je nastavila sa pobjedama i sada su na nizu od četiri. Za Indianu je dobru utakmicu odigrao Majls Tarner sa 26 poena i 12 skokova, a Bojan Bogdanović je dodao 22 poena. Bredli Bil jeu odsustvu Vola predvodio Vošington sa 30 poena, ali je to bilo nedovoljno za njihovu pobjedu.

Sakramento je na krilima Foksa i Bogdana Bogdanovića savladao Čikago rezultatom 89:108. Sakramento je na poluvremenu gubio 11 razlike, ali su se sa odličnom trećom četvrtinom vratili i preuzeli vodstvo, ponajviše zahvaljujući 16 poena Foksa. Sakramento je nastavio sa dobrim partijama i sigurno će se boriti za plej of.

Oklahoma se revanširala Juti za poraze u prvoj rundi prošlogodišnjeg plej ofa, zahvaljujući odličnoj partiji Džordža i Adamsa koji su upisali 30 odnosno 22 poena. Vestbruk je upisao novi triple-double (12poena/11 skokova/10 asistencija) ali uz grozan šut iz igre 4/18. Donovan Mičel je bio najbolji za Jutu sa 19 poena. Utakmica je završila rezultatom 122:113.

Denver kojem su čak tri prvotimca povrijeđena je uspio u neizvjesnoj završnici savladati Memfis 105:99. Jokić je imao još jednu maestralnu partiju sa 27 poena i 12 skokova. Dobru rolu sa klupe je imao Monte Moris koji je upisao 20 poena i 5 asistencija. Za Memfis je najbolji bio Majk Konli sa 19 poena i 6 asistencija.

Derbi noći su odigrali Golden Stejt i Minesota, u kojem je slavio Golden Stejt 116:108. Stef Kari je još jednu dobru partiju sa 38 poena, 7 skokova i 6 asistencija, a pratio ga je Klej Tompson sa 26 poena. Za Minesotu su bili najbolji Karl Entoni Tauns sa 31 poenom i 11 skokova, a Derik Rouz je upisao 21 poen sa klupe.

Za posljednju utakmicu smo imali pravu poslasticu u vidu posljednjeg duela Džejmsa i Vejda. Lejkersi su savladali Majami 108:105. Lebron je bio nadomak triple-doublea sa 28 poena, 9 skokova i 12 asistencija, ali je najefikasniji za Lejkerse bio Kuzma sa 33 poena. Za Majami je bio najbolji Džastis Visnlou sa 28 poena, a Vejd je upisao 15 poena (sve u drugom poluvremenu) i 10 asistencija.