Jokić i Bjelica poraženi (VIDEO)

Drama u Filadelfiji pripala Hjustonu.

Prilično loše veče je iza nas za sprske košarkaše u NBA ligi, i Denver i Minesota su lako poraženi, celu utakmicu bez ikakve šanse za pobedom. Svakako je bolji bio Nikola Jokić koji je za 30 minuta na parketu zabeležio 18 poena i 11 skokova, uz šut igre 8/11, i samo dve izgubljene lopte. Na drugoj strani, rezervisti Šarlota su imali svoje veče, Kaminski sa 20, i Malik Monk sa 17 poena, na kraju 110-93 u korist domaćih.

Minesota je još jednom pokazala da će stvari ići teško bez povređenog Džimija Batlera, prilično lako su poraženi od Detroit Pistonsa 122-101. Naš Nemanja Bjelica je odigrao 23 minuta, i ubacio 7 poena (3sk,1as), i uklopio se u bledu partiju svoje ekipe. Boban Marjanović kao po običaju, nije ulazio na parket.

Hjuston je u velikoj drami savlao Filadelfiju koja je imala prednost tokom cele utakmice. Nadali su se Embid i družina još jednoj pobedi, ali nije tako mislio Erik Gordon koji je pogodio trojku u poslednjoj sekundi, kojom je doneo pobedu svom timu, na 1:04 do kraja, Siksersi su imali 104-97 u svoju korist, usledila je serija Hjustona od 8-0, domaći nisu postigli koš u poslednja 3 minuta.

Veliko iznenađenje priredili su igrači Bruklina koji su savladali Klivlend rezultatom 112-107. U velikoj drami, i uz vidno mnogo ”zbunjenosti” na kraju utakmice, malo sreće je bilo na njihovoj strani, domaći su pobedili, a publika u dvorani je znala da proslavi, jer i sami znaju da neće biti mnogo ovakvih pobeda ove sezone. Inače, Lebron Džejms je utakmicu završio sa tripl-dabl učinkom (29p,13as,10sk), ali je promašio ključno bacanje za produžetak.