Hjuston slavio u Ouklendu (VIDEO)

Izuzetnom poslednjom četvrtinom ekipa Hjustona uspela da preokrene u četvrtoj utakmici finala Istočne konferencije i slavi sa 95-92 čime je izjednačila rezultat u seriji na 2-2.

Utakmica je bila puna peripetija, timovi su se po četvrtinama smenjivali u dominaciji.

Golden Stejt je odlučio da napravi promenu u startnih pet, umesto Igudale na parketu se od početka našao Kevon Luni koji je odigrao nekoliko dobrih utakmica u plej ofu za ‘Ratnike’. Izmena je očito urodila plodom kako su Voriorsi otvorili utakmicu serijom 12-0 i dobili prvu četvrtinu sa 28-19.

U drugoj deonici je Golden Stejt i dalje držao kontrolu, međutim kako se veliki odmor približavao Hjuston je počinjao da igra sve bolje. Videli smo i prelep trenutak kada je Harden stavio Drejmonda Grina na poster što se kapitenu Voriorsa nikako nije svidelo te je imao par reči da kaže popularnom ‘Bradonji’. Tada je pokrenuta lavina i Hjuston fenomenalno zatvara prvo poluvreme i odlazi sa pauzu sa prednošću od 53-46.

Treća četvrtina donela nam je novi, ali ne i poslednji preokret na utakmici. Golden Stejt je tradicionalno odlično krenuo u drugom poluvremenu, Kari je pogodio par trojki i veoma brzo stigao do prednosti da bi u poslednjih 12 minuta ušli pri vodstvu od 80-70.

A zatim, dominacija Hjustona. Iako ofanzivno nisu bili fenomenalni kao što umeju, spustiti Golden Stejt u poslednjoj četvrtini na svega 12 poena je i više nego impresivno. Voriorsi su na kraju imali priliku da pogode za pobedu ili produžetak, međutim Klej je uleteo u gužvu umesto da se oslobodi lopte pa je na kraju uzeo težak šut koji nije ni pogodio obruč. Na kraju pobeda Hjustona u gostima rezultatom 95-92.

Za ‘Rakete’ očekivano su bili najbolji Džejms Harden sa 30, odnosno Kris Pol sa 27 poena, dok je Erik Gordon sa klupe dodao 14 poena.

U ekipi Golden Stejta Stef Kari ponovo jako dobar, 28 poena, Kevin Durent je završio sa 27 poena i 12 skokova. Drejmond Grin je umalo zabeležio tripl dabl, 11 poena, 13 skokova i 8 asistencija.