Hjuston slavio na domaćem parketu (VIDEO)

Predvođeni neverovatnim Krisom Polom Roketski slavili u petoj i finalnoj utakmici serije sa Jutom rezultatom 112-102.

Obe ekipe su izgledale pomalo nesigurno na početku utakmice, bilo je pregršt izgubljenih lopti i generalno niska efikasnost, ali je Hjuston prvi uspeo da se probudi i pred kraj prve četvrtine napravi seriju 14-2. Od tog trenutka Juta je skoro konstantno bila u zaostatku, ali nijednog trenutka njeni igrači nisu odustajali.

Do kraja poluvremena smo gledali ujednačenu utakmicu, Džezeri su bili dovoljno blizu Teksašanima pa se na poluvreme otišlo pri vodstvu domaće ekipe od 54-46.

Hjuston je na početku treće četvrtine pokušao da prelomi meč, došli su do dvocifrene prednosti, ali se tim iz Solt Lejk Sitija predvođen Donovanom Mičelom nije predavao, čak su i bili u prednosti pred početak poslednje deonice. Nestvarna četvrtina rukija iz redova Jute, ubacio je 22 poena i podelio tri asistencije.

A onda možda i prelomni trenutak utakmice i ove serije. Juta nije imala sreću, pre serije sa Hjustonom povredio se Riki Rubio, kasnije i Dante Eksum, a na nešto više od sedam minuta do kraja i Mičel je doživeo povredu posle koje se nije vraćao u igru. Međutim, igrači Jute, kao i cele sezone, nisu odustajali i stoički su se držali, ali prosto nisu imali dovoljno snage i kvaliteta da prevagnu utakmicu u svoju korist. U poslednjih četiri minuta Roketsi prave seriju 15-6 i pobeđuju u ovom meču rezultatom 112-102 i rešavaju seriju sa konačnih 4-1.

U pobedničkoj ekipi najzapaženiji svakako Kris Pol sa 41 poenom i 10 asistencija bez izgubljene lopte. Pratili su ga još Pi Džej Taker sa 19 i Dzejms Harden sa 18 poena koji je imao loše veče šutirajući iz igre 7-22.

Kod Jute povređeni ruki Donovan Mičel ubacio je 24, Alek Burks 22, a Rojs O’Nil 17 poena.