Hjuston izjednačio!

Vašington pregazio Boston.

Još jedna sjajna NBA noć je iza nas, dve pobede domaćina, i jedna pobeda Klivlenda na gostovanju u Torontukojom su obezbedili finale konferencije.

San Antonio je veoma loše otvorio utakmicu, od prvih pet bacanja, pogodili su samo jedno. Lenard nikako nije uspeo da nađe ritam, uz sjajnu timsku igru Hjuston na prvu pauzu odlazi sa 34-22. Džonatan Simons je uneo potrebnu energiju kod Sparsa, neki svoj doprinos dao je i Đinobili sa jednim neverovatnim košem, ruki Marej se priključio sa 6 poena, dok Grin u tom periodu promašuje dve otvorene trojke iz ugla i na poluvremenu je bilo 57-53 za Hjuston, negde je u tom periodu i Nene napustio igru zbog lakše povrede prepona i nije se više vraćao.

I dalje je rezultat bio u egalu do pred kraj treće, kada je Hjuston krenuo da pogađa trojke i rešeta koš gostiju. HardenGordonAndersonArizaBeverli, pogađao je ko je stigao, u nekim momentima je delovalo da ne umeju da promaše. Na drugoj strani je San Antonio dosta grešio, čak je i Kavaj Lenard pravio neke loše odluke, dok je Simons igrao verovatno utakmicu karijere, kao i Marej koji je odigrao mnogo bolje nego što je to bio slučaj u prethodnoj utakmici. Na kraju je Hjuston rutinski priveo duel kraju 125-104.

Naredna utakmica se igra u AT&T Centru, u noći između utorka i srede od 2č, direktan prenos će biti na SK1.

Hjuston (2): Ariza 16, Harden 28 (12as), Anderson 13, Beverli 10, Kapela 8, Gordon 22, Vilijams 13, Deker 0, Herel 0, Braun 11, Tejlor 0, Vilijams 0, Nene 4.

San Antonio (2): Lenard 16, Grin 3, Oldridž 16, Marej 8, Gasol 8, Mils 10, Simons 17, Li 2, Đinobili 9, Dedmon 5, Forbs 0, Bertans 2.

Inače, Patrik Beverli je igrao utakmicu iako mu je u toku dana preminuo deda.

Neverovatnom partijom Džona Vola, Vašington je stigao do nove pobede od 121-102 i izjednačenja u seriji. Ništa nije slutilo na ovako dobru partiju Vizardsa, na kraju prilično rutinska pobeda koja je ostvarena velikom serijiom 26-0 na otvaranju treće četvrtine.

Ajzea Tomas je fenomenalno otvorio utakmicu, predvodio je Boston u prvoj četvrtini gde su otišli sa +4, da bi u drugoj ipak malo popustili, pa je nakon promašenog zicera Gortata bilo nerešeno na poluvremenu.

I onda je usledila neverovatna serija od 26-0 gde su Vizardsi jednostavno izbrisala Seltikse sa parketa i već nakon pola treće četvrtine je bilo jasno ko će izaći kao pobednik, i da se serija u Boston seli sa 2-2.

Vašington (2): Bil 29, Vol 27 (12as), Moris 16 (10sk), Porter 18, Gortat 6, Bogdanović 13, Dženings 0, Mahinmi 1, Smit 6, Satoranski 5, Burke 0.

Boston (2): Horford 11, Bredli 5, Tomas 19, Krauder 6, Džonson 7, Smart 9, Olinik 14, Rozir 16, Grin 8, Braun 3, Zeler 4, Jang 0, Jerebko 0.

Sledeća utakmica je na programu u noći između srede i četvrtka od 2č nakon ponoći.