Hečer srušio svoj bivši tim

PAOK je poražen od Partizana sa 74:76 u prvoj utakmici dvomeča plej-ofa FIBA LŠ. Najbolji u pobedničkom timu bio je Hečer sa 27 poena, pratili su ga Birčević, Marinković i Ratkovica sa po 10 poena i Andrić sa 8 poena. U PAOK-u su najbolji bili Mekfeden sa 20 poena i Sajbert sa 18 poena, dok je Klenton dominirao u skoku sa 11 uhvaćenih lopti.

Partizan je uz vrlo dobru odbranu i kvalitetnu igru u napadu uspeo da dobije prvu četvrtinu sa 14:22. Izuzimajući nekoliko loših napada sredinom ovog perioda beogradski crno-beli su kontrolisali igru u ofanzivi poentirajući prvenstveno iz prodora i šuta za tri poena. PAOK je počeo loše u napadu, promašivali su za tri poena i bili neuspešni u kreiranju unutrašnje igre. U drugoj polovini prve četvrtine su uspeli da se konsoliduju, napadnu Partizan iz prodora i pik end rola i spreče veći zaostatak.

U prvim minutima druge četvrtine Partizan je imao problema sa organizacijom napada i vrlo brzo izašao iz bonusa. PAOK nije iskoristio pruženu priliku te nisu značajnije oborili zaostatak. U nastavku igre Partizan dolazi do poena iz unutrašnje igre i sa slobodnih bacanja, jer je u međuvremenu i domaća ekipa izašla iz bonusa. PAOK se takođe oslonio na unutrašnju igru i dodao nekoliko poena sa polu-distance što je bilo dovoljno da se održi zaostatak iz prve četvrtine. Na odmor se otišlo sa rezultatom 32:40.

Srpski tim je u trećoj četvrtini imao ogromnih problema sa organizacijom napada i izgubljenim loptama. Tek povremeno bi prekinuli monotoniju loših napada pogođenom trojkom, prodorom ili košem sa niskog posta. Ni PAOK nije počeo dobro ovaj period, ali su se za razliku od Partizana konsolidovali. Poenima iz prodora i tranzicije istopili su razliku, a sa dve uzastopne trojke napravili su preokret u završnici i poveli sa 56:53.

Partizan je otvorio poslednju četvrtinu serijom 7:0, PAOK se nakon toga vratio u igru i doneo novu rezultatsku neizvesnost. Iako je Hečer pred samu završnicu podigao razliku na +6, Mekfeden je sa dve trojke u nastavku spustio zaostatak PAOK-a na -1. Solunski crno-beli su pokušali da kroz penal završnicu preokrenu meč. Ratkovica je realizovao oba slobodna bacanja, PAOK u narednom napadu promašio dve uzastopne trojke, pa je plejmejker Partizana novim poenima rešio meč. PAOK je u poslednjem napadu uspeo da pogodi trojku kojim su barem smanjili zaostatak pred revanš.