Hečer donosi novu pobedu u triler završnici!

Košarkaši Partizana desetkovani su došli u Belgiju na gostovanje ekipi Šarlroa. Da se podsetimo, belgijska ekipa je slavila u Beogradu rezultatom 80:74, a večeras su crno-beli došli po osvetu. Odneli su trijumf iz Spirodona, rezultatom 63:65 , po četvrtinama: 20:14, 14:16, 17:14, 12:21.

Partizan je dobio podbacivanje i imao prvi napad na meču, a završili su ga poenima Adina Vrabca. Medjutim, domaćin je preuzeo vodjstvo preko Šeparda i Boumana, a prvi je pogodio skoro sve poene za svoju ekipu. Uspevali su crno-beli preko Lukovića i Koprivice da anuliraju prednost, ali su prvu četvrtinu ipak završili sa šest poena zaostatka. U drugom kvartalu je Novica Veličković pogodio prve poene za svoj tim, a na drugoj strani je jednoličnost u poenterskom učinku prekinuo Gadu. Nakon ovoga sledi serija 6:0 u korist Partizana koju su režirali Vrabac i Veličković i Partizan je ponovo došao do izjednačenja. Zatim se u igru vratio Šepard i radio ono što radi najbolje-postiže poene. U momentima kada je bilo 27:26 u korist Šarloa, kanadski košarkaš je pogodio 20 poena, Bouman je imao pet, a Gadu dva. Crno-beli su se prilično mučili u šutu spolja, pritom je i Vil Hečer imao problema da dodje do poena, a to je fantastično iskoristio Miloš Koprivica koji je predvodio napadački učinak svoje ekipe sa 8 poena i 4 skoka. Poluvreme završavamo prednošću domaće ekipe, rezultatom 34:30, a Dževon Šepard je zvezda prvih 20 minuta, sa 20 ubačenih poena, dok su Hečer i Birčević bili bez poena, a povrh svega toga je Birčević izgubio četiri lopte.

basketinside.com

Serijom domaćina 15:5 ulazimo u treću četvrtinu, u kojoj su crno-beli nastavili da greše i da gube lopte u bukvalno svakom drugom napadu. Za pet minuta trećeg kvartala izgubili su šest lopti. Mihajlo Andrić iz levog kornera pogadja svoju drugu trojku. Ovo je inače bila i druga trojka za ekipu Partizana. Momentum je iskoristio Uroš Luković koji je blokirao Šepardov šut za tri poena, a u nastavku akcije je natera Tumbu da načini ličnu grešku. Luković je pogodio oba slobodna bacanja i ponovo su se crno-beli vratili na jednocifrenu razliku plus su naterali Boumena da izgubi loptu, “ali naravno”, nisu uspeli da postignu pogodak.Uspeli su izabranici Aleksandra Džikića da povežu nekoliko dobrih odbrana i dodatno spuste prednost domaćina, pa smo u poslednju četvrtinu ušli sa prednošću Šarlroa od “samo” sedam poena. Prosto frapantan podatak. Ekipa Partizana je u trećoj četvrtini uspela da izgubi čak osam lopti! Serija 10:2 Beogradjana naterala je Bastieninija da zatraži tajm aut. Uspeo je Partizan da pridje na svega minus pet. Ni nakon tajm auta nisu domaći mogli da odigraju kvalitetan napad, pa su igrači Partizana po prvi put od druge četvrtine prišli na samo minus jedan. 51:50 je bilo u ovim momentima. Prošao je Veličković kroz čeonu liniju i zakucao snažno za prvu prednost Partizana još od prve četvrtine. Fantastičnom igrom u odbrani su uspeli gosti da dodju do preokreta. Nakon primljene trojke, Mihajlo Andrić uzvaraća novom. Njegovom trećom. Prvo monstruozno zakucavanje Dževona Šeparda i to preko Kenana Karahodžića, a u narednom napadu je lošiju komunikaciju u odbrani trojkom kaznio Novica Velićković. Još jedan izuzetno trapav napad gostiju i Bastianini je bio primoran da zatraži novi minut odmora. Ponovo je Šarloa došao do izjednačenja sa linije slobodnih bacanja, a onda trojka preko ruke Mihajla Andrića, ali je odmah to vratio Šepard. Ovo je bio Šepardov 29. poen. U narednom napadu isti igrač pogadja svoj 31. poen, a onda je kad je bilo najteže Vil Hečer postigao svoje prve poene. Flouter uz faul, zatim je promašio Hečer bacanje i rezultat je ostao 63:63. Nakon velike drame, Vil Hečer je sa lakoćom rešio “izolaciju” na strani protiv Marnegrava i donosi pobedu Partizanu. 65:63. Crno-beli su ovom pobedom i dalje u igri za prva dva mesta(koja vode direktno u top8), a Mihajlo Andrić je bio najefikasniji sa 14 poena, Vrabac i Veličković su imali po 11, a na drugoj strani, Šepardova brutalna partija je završena 31. poenom.