Hauard i Vejd se pobedama vratili kući!

Prethodne noći odigrana su četiri susreta u najkvalitetnoj košarkaškoj ligi na svetu a u centru pažnje su bili susreti odigrani u Atlanti i Čikagu.

Atlanta Hoksi i Vašington Vizardsi su odigrali zanimljivu utakmicu u njihovom debiju ove sezone. U centru pažnje je bio Dvajt Hauard koji se nakon dvanaest godina vratio u rodnu Atlantu. Hoksi su “ispoštovali” novog startnog centra i upisali pobedu, domaćin je slavio rezultatom 114:99. Vizardsi su igrali egal meč skoro 40 minuta a onda je na scenu stupio Tim Hardavej mlađi i upisao 10 poena za samo nekoliko minuta, od toga je pogodio dve trojke koje su prelomile susret i donele pobedu ekipi Majka Budenholzera. U pobedničkom timu je najefikasniji bio Pol Milsap sa 28 poena, već spomenuti Tim Hardavej mlađi je dodao 21 poen dok je Nemac Denis Šreder upisao 14. Dvajt Hauard je na debiju imao “samo” 11 poena ali i monstruoznih 19 skokova. Kod poraženih se najviše istakao Markus Moris sa 22 poena, Bredli Bil je skupio 13 a Džon Vol 12 poena uz 10 asistencija.

Za razliku od Dvajta Hauarda, dosta inspirisaniji “domaćom” atmosferom je bio Dvejn Vejd koji je predvodio “svoje” Bulse do pobede protiv Boston Seltiksa, konačan rezultat je bio 105:99. Tim iz Čikaga je mnogo bolje otvorio utakmicu, zahvaljući ponajviše upravo Vejdu pa su u 1/4 imali maksimalnu prednost od 15 razlike (25:10). U nastavku se gostujuća ekipa uspela konsolidovati i vratiti susret u egal. Bulsi su kontrolisali meč a Seltiksi su prvi put pripretili sredinom 3/4 kada su došli do poravnanja prvi put od početka utakmice (68:68). Taj napad Seltiksa je bio odbijen, domaća ekipa je opet uspostavila kontrolu, otišla na veliku prednost (95:81) sredinom poslednje deonice ali onda se u meč uključio Ajzea Tomas i sa nekoliko koševa i dobrih poteza vratio svom timu šansu za preokret. U poslednje dve minute se igralo na jedan posed razlike a susret je prelomio Dvejn Vejd koji je 25 sekundi pre kraja stavio “tačku na i” pogotkom za tri poena i prednost od 5 razlike (104:99). Najefikasniji u pobedničkom sastavu je bio Džimi Batler sa 24 poena, Dvejd Vejd je imao 22 poena ali uz ubačene 4 trojke iz 6 pokušaja što nije karakteristično za “Fleša”. Istakao se i Taž Gibson sa 18 poena i 10 skokova. Ajzea Tomas je bio najefikasniji kod poraženih Seltiksa sa 25 poena, Averi Bredli je dodao 16 a Džej Krauder 14 poena.

Noćas su odigrana još dva susreta. Los Anđeles Klipersi su u Portlandu savladali Trejl Blejzerse rezultatom 106:114. Izabranici Doka Riversa su tek u 4/4 prelomili susret i tako upisali pobedu na njihovom debiju ove sezone. Najefikasniji u pobedničkom sastavu su bili Blejk Grifin i Kris Pol sa po 27 poena dok su Mariz Spejts i Džordan Kroford dodali po 15 poena. U poraženom sastavu je blistao Dejmijan Lilard sa 29 poena i 10 skokova, Harkles je brojao do 23 poena a istakao se i Mejson Plamli sa 17 poena.

San Antonio Sparsi su opravdali epitet favorita protiv Kingsa u Sakramentu. Konačan rezultat je bio 94:102. Domaćin je imao prednost većim tokom susreta a ona je u jednom momentu iznosila maksimalnih +11(54:43). U drugom poluvremenu je viđena pre svega bolja odbrana Sparsa i sigurniji napad koji su najzaslužniji za novu pobedu ekipe koju predvodi Greg Popovič. Kavaj Lenard je sa 30 poena bio najefikasniji u svom sastavu, Oldridž je skupio 16 poena a Li i Dedmon su sa 12 učestvovali u trijumfu. Kazins je očekivano bio prva violina Kingsa, meč je završio sa 37 poena i 16 skokova ali ni to nije bilo dovoljno da se ozbiljnije ugrozi tim iz San Antonia. Rudi Gej je imao 17 poena a dvocifren je još bio Ben MekLemor sa 10 poena.