Gudurić srušio desetkovani Partizan!

Košarkaši Partizana i Crvene Zvezde vodili su ljutu borbu za trofej Žućkove levice. Standardno uravnotežen i uzbudljiv susret, a nakon 40 minuta košarke pobednik meča je zasluženo bila ekipa Crvene Zvezde, rezultatom 74:64(23:23, 13:11, 16:13, 22:17).  Najbolji igrač na ovom susretu bio je Marko Gudurić, a ovo je za Zvezdu bila šesta titula u Kupu Radivoja Koraća, a četvrta u poslednjih pet sezona.

Prva četvrtina je bila izuzetno zanimljiva, a košarkaši Crvene Zvezde su je nešto bolje otvorili i stekli prednost od 12:6. Medjutim, baš tada, kreće serija Partizana 10:0. Dve trojke su pogodili Birčević i Andrić, a Ognjen Kuzmić je totalno neutralisan iz igre u reketu. Nije Zvezda dozvolila Partizanu da se rastrči, pa smo nakon deset minuta imali nerešen rezultat 23:23, a obe ekipe su bile prilično raspoložene za igru. Drugu četvrtinu počinjemo serijom grešaka na obe strane, a tu monotoniju razbija Adin Vrabac pogotkom uz faul. Nakon skoro pet minuta igre, Simonović pogadja trojku i to su prvi poeni Crvene Zvezde u ovoj četvrtini. Izuzetno neaktraktivna četvrtina, postignuto je svega 24 poena, a izabranici Dejana Radonjića su na poluvremenu imali prednost od dva poena razlike, 36:34. Što se tiče treće četvrtine, igralo se koš za koš od prvog do poslednjeg minuta, a atmosfera je bila zagušujuća u jednom momentu zbog količine baklji koje su navijači upalili na tribinama. Pred kraj ovog segmenta, Čarls Dženkins je napravio ličnu grešku, što je bila njegova četvrta, a nakon toga burno reagovao pa je zaradio i tehničku grešku i to je značilo kraj utakmice za američkog košarkaša. Dosta napetosti pred kraj meča. Prvo je Gordon napravio faul u napadu, onda je klupa Partizana zaradila tehničku grešku, pa je nakon toga Marko Gudurić pogodio trojku uz zvuk sirene za plus pet (52:47) Crvene Zvezde pred poslednjih deset minuta košarke. Marko Simonović pogadja trojku na samom startu četvrte četvrtine, a to je ispratio i Dion Tompson što je donelo deset poena razlike za crveno-bele, ovo je bila najveća prednost jedne ekipe na meču. Negde na polovini poslednjeg kvartala, Gudurić pogadja novu trojku, za plus 13, pa smo već mogli da naslutimo ko će biti pobednik ovog susreta. Na kraju, rezultatom 74:64, Crvena Zvezda odnosi pobedu i osvaja Kup Radivoja Koraća po šesti put.

Partizan je ponovo igrao bez Hečera, Marinkovića i Koprivice, a bilo je priče da neće igrati ni Mihajlo Andrić, a možda ni Ratkovica i Luković. Na drugoj strani, Nejt Volters nije nastupio za Crvenu Zvezdu. Pored svih problema, crno-beli su se lavovski borili, medjutim nisu uspeli da izdrže punih 40 minuta, pa je njihov najveći rival potpuno zasluženo odneo pobedu. Stekao se utisak da je utakmica rešena već početkom poslednjeg kvartala, kada je Crvena Zvezda napravila razliku koju su izabranici Nenada Čanka jako teško mogli da stignu. Kao što smo već napomenuli, Simonović i Gudurić bili su najefikasniji akteri ovog susreta sa po 18 poena, a pored njih dvojice, Zvezda je imala još dva dvocifrena igrača, Mitrovića (12) i Tompsona (15), dok su u redovima Partizana, Adin Vrabac i Stefan Birčević sa 12 odnosno 11 poena bili najefikasniji.

One comment

• Zašto desetkovani?
    Pa CZ je bila bez Woltersa Dangubića i Bjelice koji je odigrao par minuta i to samo u finalu posle propuštanja 1/4 i 1/2 zbgo povrede ledja