Golden Stejt zakazao duel sa Hjustonom (VIDEO)

Zahvaljujući odličnoj trećoj četvrtini Voriorsi savladali Pelikanse rezultatom 113-104.

Iako je konačan ishod bio očekivan, prvo poluvreme nije upućivalo na to. Golden Stejt je konstantno bio u prednosti, ali nisu uspevali da se odlepe od ekipe Nju Orlenasa koja je konstantno držala kakvu takvu rezultatsku neizvesnost.

Na poluvremenu je rezultat bio 59-56 u korist domaće ekipe.

Golden Stejt je razbio Pelikanse u trećoj četvrtini koju su otvorili u petoj brzini i nisu dali gostima da dišu. Igrali su odličnu odbranu, u napadu su postizali poene kako su god poželeli i utakmica je pred poslednjih dvanaest minuta praktično već bila rešena. Samo u trećoj deonici je rezultat bio 36-19.

U nastavku je aktuelni šampion popustio, dozvolio Nju Orleansu da se vrati na pristojniju razliku, ali je utakmica do tada već bila gotova. Tim iz Ouklenda slavi sa konačnih 113-104, iako je moglo biti i ubedljivije.

U ekipi “Ratnika” najbolji strelci bili su Stef Kari sa 28, Kevin Durent sa 24 i Klej Tompson sa 23 poena.

Za Pelikanse je Entoni Dejvis dao 34 poena i uhvatio 19 poena, ali nije imao pravu pomoć sem Džrua Holideja koji je zabeležio tripl dabl sa 27 poena, 10 skokova i 11 asistencija. Nikola Mirotić je dodao 12 poena.