Golden Stejt šampion Zapadne konferencije (VIDEO)

Nakon sinoćnjeg trijumfa nad Hjustonom, koji je bio bez Krisa Pola, rezultatom 101-92, Voriorsi stigli do četvrtog uzastopnog finala NBA lige i kao prethodna tri puta, protivnik će im biti Klivlend.

Kao i u prošlom susretu, Hjuston je bolje otvorio utakmicu, igrali su agresivno u odbrani, pogodili su veliki broj šuteva i držali stvari u svojim rukama. Na početku druge četvrtine ‘Rakete’ su nastavile da igraju bolje, stigli su brzo i do dvocifrene prednosti, međutim ključni period počinje sredinom druge deonice, konkretno na šest minuta do kraja prvog poluvremena, kada Hjuston promašuje neverovatnih 27 šuteva za tri za redom. Taj katastrofalan niz se protegao sve do šestog minuta poslednje četvrtine. Iako se Hjuston mučio u šutu, i dalje su uspevali da održavaju osetniju prednost pa su na velikom odmoru imali prednost od 54-43.

U drugom poluvremenu Golden Stejt je počeo da hvata ritam, Hjuston je počeo da se muči i delovalo je kao da ćemo imati reprizu šeste utakmice. Krajem trće četvrtine Voriorsi i definitivno preuzimaju vodstvo i ne ispuštaju ga do kraja utakmice. Sredinom poslednje deonice Hjuston konačno pogađa prvu trojku posle dve pune četvrtine, u tom razmaku Hjuston je od +12 došao do -13. Durent je bio izvrstan u završnici, gasio je svaki tračak nade koji bi se pojavio kod igrača i navijača Hjustona kada bi napravili neku mini seriju. Na kraju zaslužena pobeda Golden Stejta od 101-92 i plasman u finale NBA lige gde ih čeka Klivlend.

U redovima ekipe iz Ouklenda Kevin Durent najefikasniji sa 34 poena, a pratili su ga Stef Kari koji je umalo zabeležio tripl dabl, 27 poena, 10 skokova i 9 asistencija, i Klej Tompson sa 19 poena.

Džejms Harden je na drugoj strani bio najbolji sa 32 poena, ali i očajnih 41% iz igre i 15% za tri, Erik Gordon je dodao 23, a Klint Kapela 20 poena i 9 skokova.