Golden Stejt razmontirao Hjuston (VIDEO)

U trećoj utakmici finala Zapadne konferencije Voriorsi ubedljivo slavili sa 126-85.

Prvo poluvreme nikako nije ukazivalo na konačan ishod utakmice kakav smo dobili.

Hjuston je bolje otvorio utakmicu, i jedni i drugi su igrali odlično u odbrani. Međutim, prvu četvrtinu je Golden Stejt zatvorio sa serijom 11-0 i otišao na prvi odmor sa prednošću od 31-22. Od tog trenutka ‘Rakete’ više nijednom nisu bile u vodstvu.

U nastavku je Hjuston primenjivao taktiku iz prve dve utakmice, da napada Karija u izolaciji, međutim to nije urodilo plodom kako se prednost Voriorsa nije topila i na poluvremenu je semafor pokazivao 54-43 u korist domaće ekipe.

Na startu drugog poluvremena, kao na skoro svakoj utakmici, Golden Stejt je pojačao ritam u nadi da će slomiti otpor protivnika i uspeli su. Već posle dva minuta igre u trećoj četvrtini stigli su do prednosti od 21 poena što je već u tom trenutku izgledalo nedostižno. Kad god bi Hjuston uhvatio zalet, Durent bi postigao neki neverovatan koš ili bi Voriorsi odigrali odličnu odbranu. U poslednjih dvanaest minuta ošlo se pri rezultatu 88-67.

Ako nekom u tom trenutku nije izgledalo kao da je gotovo, onda je ubrzo shvatio.

U poslednjoj deonici kao da smo gledali susret između dva boksera, jednog koji tek počinje borbu, dok drugi ulazi u dvanaestu rundu. Golden Stejt je bio fenomenalan i ofanzivno i defanzivno i na kraju slavio sa ubedljivih i neočekivanih 126-85.

Kod Voriorsa najbolji Stef Kari koji je podbacio u prve dve utakmice, sada je ubacio 35 poena. Pratio ga je Kevin Durent sa 25, dok je Klej Tompson dodao 13 poena.

Kod ekipe iz Teksasa Džejms Harden je meč završio sa 20 poena i 9 asistencija, Kris Pol je imao dabl dabl, 13 poena i 10 skokova, dok je Klint Kapela dodao 13 poena i 8 skokova.